Betonarme Kalıp Sistemleri

Betonarme Kalıp Sistemleri

Betonarme Kalıp Sistemleri inşaatların vazgeçilmez parçalarından birisi olmakla birlikte, kullanım alanlarına ve faaliyetlerine göre değişiklik gösteren son derece güvenli sistemlerdir. İnşaat Kalıp Sistemleri kapsamında sunduğumuz Betonarme Kalıp Çeşitleri hızlı bir kuruluma sahiptir. Çelik iskele sistemi sayesinde zamandan kazandırırken uzun ömürlü olması nedeniyle toplam maliyetler göz önünde bulundurularak oldukça ekonomik fiyatlarla sizlerin hizmetinde.

Kalıp Sistemleri ve sağladığı avantajlardan önce Kalıp Sistemleri Nelerdir ve ne işe yararlar bilinmesi gerekmektedir.

Kalıp Sistemleri EN ISO 3834-3 kalite standartlarında gazaltı kaynak robotları tarafından üretilmektedir. Her türlü projeye uyum ve adaptasyon sağlar. Üretim şekline ve üretimde kullanılan materyallere göre birçok çeşidi bulunmaktadır.

  • Ahşap Kalıp Sistemleri
    Betonarme Kalıp Sistemleri
    Betonarme Kalıp Sistemleri
  • Tek Taraflı Kalıp
  • Kolon Kalıp Sistemleri
  • Panel Kalıp Sistemleri
  • Döşeme Kalıp Sistemleri
  • Trio Kalıp Sistemi

Betonarme Kalıp Sistemleri üretimi güncel tasarımlarla sağlanan ve günümüz inşaat sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan sistemlerdir. Depreme dayanıklılığı test edilmiş ve onaylanmış betonarme kolonlar yapıların en önemli parçalarından birisidir. Betonarme Kolon Kalıp Sistemleri kapsamında üretimi sağlanan kolonlar uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri olarak hizmetinize sunduğumuz Betonarme Tünel Kalıp Sistemi için bizimle iletişime geçin.

Betonarme Kalıp Sistemleri

Kalıp Sistemleri Nelerdir diye sorulduğunda bu ayrımı sağlamak için karşımıza iki farklı kavram çıkmaktadır.

Betonarmede Süneklik temel amacı depremler sebebiyle yapılarda, binalarda ve uzun rezidanslarda oluşan hasarın ve büyük etkilerin önlenmesidir. Sistemdeki ya da yapı elemanındaki şekil değiştirmeler ile emilim sağlanarak etkilerin büyük kısmı yok olurken sistemde daha az kuvvet oluşacaktır. Bu şekilde hem mal hem de can sağlığına gelebilecek zararlar minimum düzeye çekilmiş olur.

Eski bir teknoloji olan Betonarmede Gevreklik yerine yeni ve güvenilir bir sistem olan Betonarmede Süneklik tercih edilmelidir. Bu anlamda karşımıza çıkan bir diğer kavram da dayanımdır.

Betonarmede Dayanım bir yapının herhangi bir noktasındaki basınç dayanımı ölçmemizi sağlayan mühendislik özelliklerinden birisidir. Basınç dayanımının iyi ayarlanması hem can hem de mal güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle projelendirme işlemi yapılırken bu alanda deneyimli bir mühendisle çalışılması gerekmektedir. Betonarme Kalıp Sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden en uygun fiyatlarla yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

-->