Kalıp Çeşitleri Nelerdir?

Kalıp Çeşitleri Nelerdir?

Kalıp çeşitleri nelerdir? İnşaatlarda kullanılan kalıplar, çalışanlarınızın güvenliğini temin etmek üzere kullanacağınız araçlardandır. Boya, cephe işlemleri, mantolama, izolasyon, duvar yapımı, cephe giydirme ve kaplama işlerinde tercih edilen kalıplar, son dönemlerde değişik işlerde de kullanılmaktadır. Tribün, silo yapımı, gemi inşaatı, asansör boşlukları, baraj ve tüneller; kalıp türlerinin tercih edildiği işlerdir.

Ekonomik ve dayanıklı kalıp çeşitleri nelerdir? Firmamız, güvenli ekipmanlarla tüm çalışmalarınızı daha kısa bir süre içinde de tamamlamanızı temin etmektedir. Bu çerçevede, kolay ve zahmetsizce sökülüp takılabilen kalıp çeşitleri, stoklanabilir ve bütün bu işlemlerde fazladan bir alete gerek kalmaz. Bütün kalıp çeşitlerinin çok opsiyonel olduğunu söylemek mümkündür. Dayama aparatı sayesinde inşaat duvarıyla iskele arasındaki mesafeyi arzu ettiğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

İnşaat Kalıp Çeşitleri Nelerdir?

Firmamız, EN ISO 3834-3 kalite standartlarına göre ürettiği kalıp çeşitleriyle bütün inşaat ve dış cephe işlerinizi kolay bir hale getirir. Vinç yardımıyla taşınan kalıp sistemleri, zahmetsizce kurulur. Firmamız, projelendirme ve süpervizör hizmetleriyle de yardımcı olur. Kalıp türlerinden birkaçı şunlardır:

  • Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp: Bu kalıp sistemi geniştir ve kolayca kullanılabilir. Bunun yanı sıra oldukça güvenlidir. Vinçle ve manuel olarak taşınır. Son dönemlerde, çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Ahşap Kirişli Dairesel Kalıp: Bu kalıp sistemi, ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Dairesel kalıbından dolayı değişik çaplardaki dairesel perdelerin projelere uygulanmasını sağlar. Ekonomiktir, uygulama bakımından pratiktir ve hızlıca kurulabilir.
  • Çelik Perde Kolon Kalıpları: Bu sistem, uzun ömürlüdür ve sıva gerektirmeyen beton yüzeyler için oldukça uygundur. Kolay bir şekilde sökülebilir ve takılabilir; perde, kolon, kiriş ve döşemelerde harika bir çalışma ortamı oluşturur.
  • Tek Taraflı Kalıp: Bu sistemin tek tarafında kalıplar vardır. Baraj, köprü, yeniden yapılan yapılar ve yeraltı otoparklarında tercih edilir.
  • Tırmanır Kalıp: Tırmanır kalıp, bir kerede dökülemeyen yüksek inşaatlarda tercih edilir. Tırmanma askıları ve betona sabitlenen tırmanma konsollarının üstünde kurulan platformla perde kalıbının oturacağı alan oluşturulur. Bu sayede, güvenli bir çalışma sahası elde edilir.

Gürbüz İskele, bütün iskele kalıp sistemlerini farklı avantajlarla sunmaktadır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın