Asma İskele Nedir?

Asma iskele nedir? “Elektrikli asma iskele” olarak da bilinen sistem, yük kaldırma özelliğine sahiptir ve dış cephede kullanılır. Firmamız, Gürbüz İskele, standartları yüksek olan iskele çeşitleriyle müşterilerini memnun etmektedir.

Asma iskele nedir? Avrupa’daki kalite standartlarından biri olan EN 1808’e uygun olarak üretilen ve CE uygunluk belgesine sahip olan sistem, bütün dış cephe çalışmalarında kullanılır. Asma iskeleler inşaatlarda ve restorasyon çalışmalarında pek çok firma tarafından tercih edilir.  Bütün emniyet önlemleri alınan ve çalışanların etkin bir biçimde görevlerini yapmasını sağlayan inşaat araçlarından biridir.

Asma İskele Nedir, Neden Kullanılır?

Dış cephelerde yapılan kaplama ve bakım işlerinde kullanılan sistem, geçici yapı bakım ünitesidir. Sistem,

  • Bir platformdan
    Asma İskele Nedir?
    Asma İskele Nedir?
  • Kaldırma mekanizmasından
  • Halatların çatıya sabitlendiği askı ayaklarından

müteşekkildir. Asma iskele, elektrik motorlarıyla çalışır. Halatların üzerinde cepheye dikey olarak çalışan mekanizmada emniyeti sağlayan sistemler de bulunur. Düşme gibi vakaları ortadan kaldıran mekanizma, etkili bir emniyet tedbiri olarak dikkat çeker. Bu mekanizma, halatların kopmasını ve platformun devrilmesini önler.

Asma İskelenin Tercih Edildiği Yerler

Asma iskele çeşitleri, değişik inşaat çalışmalarında sıklıkla kullanılan sistemlerden biridir. Genel olarak, şu çalışmalarda tercih edilir:

  • Dış cephe giydirmelerinde
  • Boya ve sıva işlerinde
  • Tamirat ve onarım çalışmalarında

Asma İskelenin Özellikleri Nelerdir?

Pratik bir sistem olan asma iskelenin çok değişik özellikleri bulunur. Kolay bir şekilde kurulabilen sistem, işgücünden tasarruf sağlar. Bölünebilen platformları vardır ve platformun büyüklüğü, binanın cephesine uygun olarak 1-6 metre arasında değişebilir. Sistemin iskelenin kaldırma hızı 7 metredir. Çalışma mesafesini istediğiniz kadar genişletmeniz mümkündür. İskele yapının ve çalışma planının niteliklerine uygun olarak değiştirilebilir. Platformlarda motor ve blok stop freni ve buna ek olarak, emniyeti sağlamak için ikinci bir halat sistemi de bulunmaktadır. Elektrik kesilirse çalışan manuel olarak indirilebilir.

Firmamızın imal ettiği sistemler arasında bulunan asma iskelelere sahip olmak çok kolaydır. Bize sosyal medya hesaplarımızdan ya da telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yüksek katlı binaların dış cephe işlerinde kullanabileceğiniz asma iskelenin proje, kurulum ve sökme işlerinde firmamız yanınızdadır. Dünyada en çok tercih edilen bu sisteme uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın