Beton Basınç Dayanımı Nedir?

Beton Basınç Dayanımı Nedir

Beton Basınç Dayanımı Nedir? Dayanım bir yapının herhangi bir noktasındaki basınç dayanımı ölçmemizi sağlayan mühendislik özelliklerinden birisidir. Basınç dayanımının iyi ayarlanması hem can hem de mal güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle projelendirme işlemi yapılırken bu alanda deneyimli bir mühendisle çalışılması gerekmektedir.

Eğer çoktan bir yapıya sahipseniz ve Beton Basınç Dayanımı Nedir diyerek Dayanım Ölçümü yaptırmak istiyorsanız yine doğru yerdesiniz. Karot adı verilen bir yöntem sayesinde geçmişten günümüze yapılmış olan bütün yapılar için sağlamlık testi yapabiliyoruz. Beton basınç dayanımının belirlenmesi ve değerlendirilmesi binalara ve yapılara ömür biçilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Özellikle Marmara gibi deprem olasılığı yüksek olan bölgelerimizde sistemlerimiz kullanılmakta ve bu sayede birçok can ve mal kaybı önlenmektedir. Bilindiği üzere deprem riski bir yana kullanılan betona ve işçiliğe göre belirli bir süre sonra yapılar ömrünü tamamlamakta ve yıkılmaktadır.

Yapıda Beton Basınç Dayanımı Nedir?

Günümüzde birçok sanatsal yapının, gökdelenin veya köprünün Betonarme olarak nasıl inşa edildiği ve yıllarca ayakta kaldığı merak edilmiştir. Betonarmede Dayanım ne kadar yüksekse yapının ömrü de o kadar fazladır. Örneğin;

  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü(C50/60 sınıfı beton)
  • Burj Khalifa (C80/95 sınıfı beton)
  • Marmaray Tüneli (C40/50 sınıfı beton)

Beton Basınç Dayanımı Nedir konusu, henüz inşası tamamlanmamış yapılarda taze betondan alınan numunelerin test edilmesi sonucunda tespit edilmektedir.

Burada amaç yapının ve elemanlarının kapasitesinin ölçülmesi ve hizmet ömrünün tespitidir. Karot Yöntemi sayesinde yapılara minimum hasarlar verilerek minimum hata payı ile tespit işlemi gerçekleştirilir.

Süpervizörlük ve Projelendirme

Gürbüz iskele ve Kalıp Sistemleri projelendirme ve süpervizörlük işlemleri sayesinde sizde sektörün bu alanda en iyi ekipleriyle çalışabilirsiniz.

Uzman ekiplerimizin yanı sıra Kalıp Altı İskele Sistemleri ve Kalıp Sistemleri sayesinde siz de gönül rahatlığıyla yapınızı inşa edebilirsiniz. Kalitesi ve standartları TSE tarafından onaylanmış olan sistemlerimiz ile Betonarmede Dayanım konusunda bir çığır açıyoruz.

Güvenlikli Basınç Dayanımı sistemlerimiz sayesinde yapı inşasının ilk anından son anına kadar gerekli testleri yapıyoruz. Bu sayede herhangi bir sıkıntı çıktığında can ve mal kayıplarının olmaması için ekiplerimizle birlikte gerekli müdahaleyi yapıyoruz.

Bunların yanı sıra sistemlerimizden kiralık olarak da yararlanmanız mümkün. Betonarmede Dayanım hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle çalışmak ister misiniz? Daha fazla beklemeden bizimle iletişime geçin.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın