Plywood Ölçüleri

Plywood ölçüleri müşterilerin taleplerine göre özelleştirilebilir. Ayrıca plywood çeşidine göre de değişiklik gösterebilir. Bu değişikliklerden plywood tabaka ölçüleri de etkilenmektedir. Ancak standart ölçü 250 cm x 125 cm’dir.

Plywood ölçüleri ağırlığı da etkileyebilmektedir. Ağırlık ise kalıbın üretildiği ağacın cinsine ve hangi teknikle üretildiğine göre değişiklik arz etmektedir.

Plywood Ölçüleri ve Fiyatları

Öncelikle “Plywood nedir?” Sorusunu cevaplayarak başlayalım. Plywood, pleymut olarak da anılmaktadır. Bu iki kelime eş anlamlıdır. Bir diğer bilinen adı da kontrplaktır. Daha çok inşaat sektöründe tercih edilen bir orman ürününü tanımlamak için kullanılmaktadır. Bu ürün, ağaç katmanlarından oluşturulan bir paneldir. Yüksek su dayanımına ve mukavemete sahiptir. Bu açılardan bakıldığında inşaat sektörü için oldukça uygun olduğu görülmektedir.

Plywoodlar, günümüzde geleneksel tahta (ahşap) kalıpların yerini almıştır. Filmli ve filmsiz olmak üzere iki kategoride incelenirler. Film, dayanıklılığı etkilememekte sadece beton yüzeyini etkilemektedir.

Peki pleymut fiyatları ne kadar? Ya da kaç tl? Pleymut fiyatları pek çok farklı parametreden etkilenebilmektedir. Bunlardan biri güncel döviz kurudur. Ürün tipine ek olarak kalıpların ağırlığı, ebatları (kalınlık ve ölçüler) ve çeşitleri de plywood fiyat konusunu doğrudan etkilemektedir.

Plywood Ölçüleri

Plywood Kalıp Ölçüleri

Plywood kalıp fiyatları konusunu etkileyen en önemli faktörlerden biri de levha ölçüleri konusudur. Ülkemizde farklı boyutlarda ve ağırlıklarda üretimi yapılan bu ürün, genellikle 6 ila 30 mm arasındaki kalınlık ölçülerinde üretilmektedir. Plywood kalıplarının bazı kullanım alanlarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

 • Kalıp işlerinde
 • İskelelerde
 • Çatı kaplamalarında
 • Parke sektöründe
 • Kapı, raf, ahşap masa ve sandalye üretiminde
 • Ofis mobilyalarının üretiminde
 • Konteynerlerin ve tır dorselerinin zeminlerinde
 • Otobüslerde
 • Paketleme işlemlerinde
 • Oyuncaklarda ve oyun salonlarında
 • Müzik aletlerinde
 • Bahçe kulübelerinde
 • Tezgâh üretiminde

Görüleceği üzere pleymut ürünü hayatın pek çok alanında kendisine yer bulmuştur. Plywood Ankara şehrinde, Gürbüz İskele tarafından satışı yapılan ürünler arasındadır. Farklı ölçü ve tiplerdeki ürünlerin fiyatları hakkında bilgi almak ya da satın alım taleplerinizi iletmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Plywood Kalınlık Ölçüleri

Piyasanın standart kalıp ölçüsü “250 x 125 cm” dikkate alındığında farklı plwyood çeşitlerinin kalınlık değerlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Ürün Tipi Üretilebildiği Standart Kalınlık Değerleri
Sveza Plywood 15, 18, 21 mm (milimetre)
Syply Plywood 15, 18, 21 mm
Odek Birch Plywood 15, 18, 21 mm
Huş Pylwood 15, 18, 21 mm
Çam Plywood 15, 18, 21 mm
Upg Birch Plywood 15, 18, 21 mm
Riga Plywood 15, 18, 21 mm
WISA-Form Beto Plywood 15, 18, 21 mm
WISA-Form Birch Plywood 15, 18, 21 mm
Romanya Aspen Plywood 15, 18 mm
Hindistan Plywood 15, 18, 21 mm
Malezya Tropikal Plywood 15, 18, 21 mm
Vietnam Plywood 15, 18, 21 mm

 

Peki 1 plywood kaç kere kullanılır? Bu sorunun yanıtı, hangi plywood çeşidinin tercih edildiğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin huş ağacından imal edilen ürünler, 50-80 kalıp aralığında kullanılırken; Hindistan üretimli ürünler 3-5 kalıp arasında kullanılmaktadır.

İnşaat İskelesi Fiyatları

-->