Dış Cephe İş İskelesi

Dış Cephe İş İskelesi

Dış Cephe İş İskelesi inşaat ve yapı sektöründe kullanımı en yaygın iş ekipmanıdır. Yüksekte güvenli çalışma alanı ve ulaşım amacıyla kurulur. Çalışanlara güvenli bir çalışma alanı sağlamasının yanı sıra, malzeme indirme kaldırma, daha verimli ve hızlı çalışma gibi avantajlar sağlar. Ülkemizde kullanımı en yaygın olan iskele türü, inşaatın yüzeyi boyunca uzanan dış cephe iskelesidir.

Dış Cephe İş İskelesi kurulum ve kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Sistemlerimiz, farklı çalışma alanlarında, farklı ölçülerde kullanılabilir. Bu yüzden çalışma alanlarına göre farklı iskeleler tercih edilebilir. Kolay bir şekilde montaj edilebilmesi ve sökülebilmesi sebebiyle hızlı ve pratik bir kullanım sağlar. İstenilen yüksekliğe kurulabilir. Katlar arasındaki geçiş emniyeti için kapaklı merdivenler kullanılır. Sistemin sabitlenmesi içinse duvar bağlantı tijleri aktif rol oynar. Ayrıca her kata koyulan saç kalaslar sayesinde güvenli çalışma ortamı sağlanmış olur.

Exterior Structures Scaffolding

İnşaat Dış Cephe İş İskelesi Sistem Özellikleri Nedir?

Dış Cephe İskele Üreticisi olarak dikkate aldığımız en önemli hususlardan bir tanesi kalite standartlarıdır. Güvenlikli H Tipi İskele, Modüler İskele, Kamalı-Flanşlı İskele olmak üzere 3 farklı dış cephe iskele çeşidi bulunmaktadır.

 • Sistemlerimiz 1.50m x 1.50m, 2.00m x 2.00m, 2.50m x 2.50m veya 3.00m x 3.00m ebat aralığında istenilen ölçülerde modüler şekilde kurulur.
 • Dikey çerçeveler 42 x 2.5mm kesitinde, yatay ve diyagonal elemanlar 27 x 2.5mm kesitinde olurlar. Mekanik testlere tabii tutulmuş TS-EN 10219-1 belgeli borulardan üretilmektedir.
 • İskele Üretimi EN ISO 3834-1 kaynak kalite standartlarına uygun olarak, gazaltı kaynak ile yapılmaktadır.
 • Yürüme platformları 300 kg/m2 taşıma kapasitesine sahip olup Roll-Forming makinesinde üretilmektedir.
 • Hafif olması kolay hareket ettirilmesini sağlar. 75cm’lik çerçeveler ile istenilen yüksekliğe ulaşabilme özelliğine sahiptir.
Dış Cephe İskele Parçaları

Dış Cephe İskelesi İş Güvenliği ve Standartları Nelerdir?

Dış Cephe İş İskelesi Güvenliği inşaat güvenlik ağ, malzeme çıkartma platformu ve iş gevenlik malzemeleri ile sağlanmaktadır. Güvenlik Önlemleri tam olarak sağlandıktan sonra sıra kuruluma gelmektedir.

 • Güvenlik Elemanları çerçeve, yatay ve diyagonal elemanlarla birlikte, yan korkuluk, sac kalas, kapaklı merdiven ve tekmelikten oluşmaktadır.
 • Güvenlik Sistemleri ile desteklenen iskele sistemlerinde her kata saç kalaslar ve kenar korumalıkları koyularak gerekli çalışma ortamı sağlanır.
 • Kapaklı merdivenler yardımı ile katlar arasında güvenli geçiş emniyeti sağlanır.
 • Sistemlerin sabitlenmesi için duvar bağlantı tijleri kullanılır ve cephe çalışması yapılacak bölge için gerekli önlemler alınır.

Dış Cephe İş İskelesi İmalatı, Projelendirilmesi ve Hesabı

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri müşterilerine sunduğu şantiye çalışma iskelesi modellerini TS-EN 12810 ve TS-EN 12811 standardına uygun üretmektedir. Kiralık İskele ve Satılık İskele modellerini evrensel kriterlere göre üretmekte ve kurulumunu yapmaktadır.

Kiralık Dış Cephe İskelesi

Dış Cephe İskele Sistemleri kullanım şekline ve yerine 3 kısımda incelenmektedir.

 • H Tipi İskele
 • Kamalı Flanşlı İskele
 • Modüler İskele

Dış Cephe İş İskelesi Hesabı şirketimiz tarafından yapılmakta olup Projelendirme ve Süpervizörlük hizmetlerimizle müşterilerimize 7/24 destek sağlamaktayız.  Kiralık Dış Cephe İskelesi hizmetimizle Türkiye’de bir ilki sizler için gerçekleştiriyoruz. Daha fazla beklemeden bizimle iletişime geçin!

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın