Dış Cephe İskelesi

Dış Cephe İskelesi yüksek yapıların dış cephe alanlarına uygulanacak olan, düzenlemeler ve değişiklikler için tercih edilen iskele sistemidir. Personellerin ve çalışanların, can ve mal güvenliğini riske etmemek adına kullanılan ve çalışmaların kısa sürede sonuçlanmasına olanak tanıyan bir üründür. Kolay bir şekilde sökülüp takılabilmesinden dolayı, projelerinize hızlı bir şekilde uyumlu hale getirilebilir. Yüksek güvenlikli sistemleri ve uygun fiyatları ile müşterilerimiz tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Dış Cephe İskele Sistemleri, alternatif platform boylarına göre düzenlenmekte ve binlerce kiloluk ağırlıkları kolaylıkla taşıyabilmektedir. Elemanları çerçeve, yatay ve diyagonal elemanlarla birlikte, sac kalas, kapaklı merdiven, yan korkuluk ve tekmelikten oluşmaktadır.

dış-cephe-iskelesi-3

Dış Cephe İskelesi Nerede Kullanılabilir?

  • Özellikle son yıllarda konutlar, iş ve alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane ve sağlık tesislerinde kullanılmaktadır.
  • Gemi imalatı, ağır sanayi, asansör kuyuları ve sanayi tesislerinde ihtiyaca bağlı olarak kullanımı tercih edilebilir.
  • Yenileme, düzenleme vb. projelerde de dış cephe iskele sistemleri, sunduğu avantajlarla büyük bir ilgi görmektedir.

Dış Cephe İskelesi Standartları Nelerdir?

Dış Cephe İskelesi kurulumu her açıdan güvenli, hızlı ve basittir. Dış cephe iskele sistemleri TS-EN 12811 ve TS-EN 12810 standartlarına uygun üretilmiştir.

  • Dış cephe iskele ile yüzlerce metre yüksekliğe çıkılabilmektedir.
  • Sabitleyici yapısı ile iskele çökmez ve çalışanların güvenliği sağlanır.
  • Malzeme kalitesi çok üstündür.
  • Kurulum ve sabitleme firmamız tarafından yapılır.

Dış Cephe İskele Çeşitleri Nelerdir?

Dış Cephe İskele Çeşitleri, iskelelerin kurma ve kullanma şekline göre değişiklik göstermektedir. Farklı çalışma alanlarında ve projelerde; farklı ölçülerde kullanılabilir. İskele seçiminde; rüzgâr ve iskelenin üzerine kurulacağı toprak gibi fiziksel etkenler hesaba katılmalıdır.

Dış Cephe İskele Çeşitleri, bağlantı sistemlerine göre sınıflandırılır. İskeleler kullanılacağı alana, taşıyacağı yüke ve yüksekliğe göre projelendirilerek seçilir. Bu anlamda 3 farklı iskele çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Güvenlikli H Tipi İskele, Kamalı -Flanşlı İskele ve Modüler İskele sistemleridir.

Güvenlikli H Tipi İskele

İskele çerçeveleri 48,3×3,0mm kesitinde, diyagonal elemanlar 42×2,5mm kesitinde, yatay elemanlar 34×2,0mm kesitindedir.

Kamalı – Flanşlı İskele

İskele dikmeleri 48,3×3,0mm kesitinde, diyagonal elemanlar 48×2,5mm kesitinde, yatay elemanlar 48×2,5mm kesitindedir.

Modüler İskele

İskele 1,50m x 1,50m, 2,00m x 2,00m, 2,5m x2,5m veya 3,00m x 3,00 m ebat aralığında istenilen ölçülerde modüler şeklinde kurulur. Dikey çerçeveler 42 x 2,5mm kesitinde, yatay ve diyagonal elemanlar 27×2,5mm kesitindedir.

Dış Cephe İskele Sistemleri mekanik testlere tabii tutulmuş TS EN 10219-1 belgeli borulardan üretilmektedir. Üretim EN ISO 3834-1 kaynak kalite standartlarına göre gazaltı kaynak ile yapılmaktadır. Yürüme platformları 300kg/m2 taşıma kapasitesine sahip olup Roll-Forming makinesinde üretilmektedir. Sistem TS EN 12811-2 standartları gereğince sıcak daldırma galvaniz kaplamalıdır.

Dış cephe iskele fiyatları ne kadar?

Dış Cephe İskele Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dış cephe iskele sistemleri nasıl kurulur?

Sistemlerimizin kurulumu ve taşınması oldukça kolaydır. Profesyonel ekiplerimiz ile kurulum ve taşıma hizmetini de sizlere sunmaktayız.

Sistemlerimizin hangi ülkelere ve şehirlere satışı yapılmaktadır?

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri olarak yurt içi veya yurt dışında bulunan tüm şehir ve ülkelere, ihracat belgelerimiz doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

-->