Güvenli Tırmanır Kalıp Sistemleri

Güvenli Tırmanır Kalıp Sistemleri

Güvenli Tırmanır Kalıp Sistemleri tek taraflı beton yüzeyler ve yüksek katlı yapılar için tasarlanan kalıp ve kalıpları destekleyen korkuluklu konsollardan oluşur. Tırmanır kalıp tırmanma askıları ile betona sabitlenen tırmanma konsollarının üzerinde oluşturulan platform sayesinde hem perde kalıbının oturacağı bir yüzey elde edilmekte, hem de güvenli ve emniyetli bir çalışma alanı sağlamaktadır. Bir seferde dökülemeyen yüksek yapılarda kullanılır.

Güvenli Tırmanır Kalıp Sistemleri genellikle barajlar, köprüler, yüksek istinat duvarları, çok katlı binalar ve silolar gibi yapıların inşasında kullanılır. Tırmanır kalıp sisteminde kalıp, konsolun dikey kuşakları ile gergi kancaları vasıtasıyla bağlanır ve bir bütün şeklinde vinç ile hareket ettirilebilir. Bu, inşaat sürelerinde büyük bir zaman tasarrufu elde etmenizi sağlayacaktır. Payandalar sayesinde projenize uygun açılı beton dökümüne elverişlidir.

 • Tırmanma iskelesi ile tırmanma kalıbının birbirine güçlü bir biçimde bağlanmış olması, kule vinç yardımı ile
  Güvenli
  Güvenli Tırmanır Kalıp Sistemleri

  her ikisinin de bir bütün olarak hareket ettirilmesini sağlar.

 • Bu da değerli zaman tasarrufu demektir. Kalıp altında destek için çok yüksek iskele kurulmasına gerek kalmaz.
 • Rahat bir çalışma alanı ve işçilerin güvenli bir şekilde çalışmasına olanak sağlar.
 • Çok yüksek yapılarda ve yüksek rüzgar hızlarında kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Standart parçalardan oluşur, daha sonraki projelerde kullanım için uygundur.
 • Düz, dairesel veya poligonal olarak üretilebilir.

Güvenli Tırmanır Kalıp Sistemleri Nelerdir?

 • Kendinden Tırmanır Sistem

Yüksek betonarme yapılar için çok ekonomik hızlı ve güvenli çözümler sunar. Genellikle cepheler, bina çekirdek perdeleri, şaft yapıları ve eğimli köprü pilonları gibi yapılarda özellikle tercih edilmektedir. Kalıp kapama sökme ve hidrolik tırmandırma çok hızlı bir düzende ilerler. Rahat bir şekilde tasarlanmış platformlar, gerektiğinde rüzgârdan ve kötü hava şartlarından korunaklıdır.

 • Tek Taraflı Tırmanır Kalıp Sistemleri

Tek Taraflı Tırmanır Kalıp Sistemi maliyet ve verimlilik açısından öne çıkan bir sistemdir. Sistemin çok amaçlı destek elemanlarından oluşması ve modüler tasarımı sayesinde her türlü geometriye ve ihtiyaca en iyi derecede uygunluk gösterir.

 • Raylı Tırmanır Kalıp

Bu sistemin temel özelliği diğer sistemlerdeki avantajların tek bir sistemde toplanmış olmasıdır. Rayla yönlendirilen tırmanma hızlıca ve güvenli bir şekilde rüzgârlı havalarda dahi gerçekleştirilir veya başka bir seçenek olarak vinçten bağımsız olarak hareketli tırmanma hidrolikleri kullanılabilir. Kalıp iskelesi veya tırmanır koruma paneli olarak- her zaman binaya monte edilen raylar kullanılarak yön verilir. Tırmanma ayağı döşeme kenarlarının bağlandığı gibi perdelere de bağlanabilir. Nizami delik ayarlı modüler sistem yardımı ile geniş kapsamlı inşaat sahası gereksinimlerine uyumludur.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın