Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi: mühendislik çalışmaları sonucunda tespit edilen ölçü ve dizayn ile iki payanda arasında çalışma platformu eklenmesiyle oluşturulmaktadır. H Tipi İskele Sistemi aynı zamanda yükselerek devam eden mekanizması içerisinde güvenlik şeritlerini de kendi yapısında bulundurarak geliştirilen, özelleştirilmiş iskele sistemi türü olarak bilinmektedir.

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi; binaların inşa, yapım, onarım, tadilat işlerine erişim mekanizması sağlayan sistemlerin bütünü içerisinde önemli bir yere sahiptir. Scaf-Fix olarak da bilinen, sabitlenen iskele alanındaki “Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi” üretim çeşitliliği arasından çalışma konforunu, iş güvenliğini ve resmi makamlar tarafından onaylı işleyiş avantajlarını beraberinde getirir.

H Tipi İskele Ölçüleri Nedir?

Sistem teknik olarak; 48,3×3,0mm parçaları ile iskele çerçevelerinin oluşturduğu payandalara 42×2,5mm ölçülerinde eklenen diyagonal materyallerin eklenmesi ile kurulmaktadır. H tipi iskele sistemi; TS EN 12810-1 belgeli olup; TS EN 12810-2, TS EN 12811-1, TS EN 12811-2, TS EN 12811-3 TS EN 12811-4, EN 74-3 EN 74-1 standartlarına uygun olarak gerçekleştirilen üretimlerin avantajlarını da ilgili ölçü ve kurulumu ile kullanıcıya sunar.

H Tipi İskele Gövde Elemanları Nelerdir?

Doğru kurulumu ile inşa çalışmaları devam eden yapılarda güvenliği ön plana çıkartan H Tipi İskelelerin bileşenleri ve malzeme kalitesi de iskelenin kurulum amacını doğrudan etkileyen faktörlerdendir.

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi dahilinde; Yatay Bağlantı Elemanı, Alt Ayar Mili, Çapraz Bağlantı Elemanı, Boru Kelepçesi, İskele Dayama, Kalas ve Pimler yer almaktadır.

Güvenlikli H Tipi İskele Kullanım Alanı Nerelerdir?

Binaların yapım ve onarım aşamasında önemli bir yere sahip olan dış cephe iskele sistemlerinden olan Güvenlikli H Tipi İskelesinin kullanım alanları; güvenli bir şekilde katlı yapılaşma sürecinde olan hemen her inşaat alanında kullanılabilir.

Günümüzde yaygın kullanım alanları; iskele kurulumunda güvenliği ön planda tutarak işleyişine devam etmekle yükümlü olan iş ve alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane sağlık tesisleri, restorasyon çalışmaları olarak ön plana çıkmaktadır.

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi
Güvenlikli H Tipi İskele Sistemleri

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemini Neden Tercih Etmeliyim?

Hizmet talebinde bulunan kişi ve firmaların dış cephe iskele kurulum aşamasında karşılaştıkları çeşitli sistemler arasında kalarak desteğe ihtiyaç duydukları ilk soru “Bu sistemi neden tercih etmeliyim?” olmaktadır.

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri olarak; yapılacak olan çalışmaların sonucunda tercihinizin sizi memnun edecek sonuçları beraberinde getirmesi üzerinde düşünüyoruz. Çalışmalarımızı global alanda yer alan en güncel sistemleri takip, en uygun çözümleri analiz ederek sizlere sunuyoruz.

“Güvenlikli H Tipi İskele Sistemini Neden Tercih Etmeliyim?” sorusunun cevabı olarak; yüksek oranlı kullanıcı memnuniyeti, istatistikler ile güçlendirilmiş işçi/iş sağlığı alanındaki olumlu referanslar ve kullanılan iskelenin ürün kalitesi bilgilerini sunabiliyoruz.

Teknik olarak; dikey, yatay ve diyagonal alanda üç boyutlu bir kurulum sağlayan H Tipi İskele Sisteminde, rijit yapısı sebebi ile bükülme kırılmalara karşı esnek yapıya sahip olarak mukavemet uygulanmaktadır. Tercih sebepleri arasında yer alan bu kabiliyet, sistemimizin H tipi çeşidini kullanmak için önemli bir özellik sunmaktadır.

Bu özelliklerinin yanı sıra günümüz dünyasında en kıymetli parametrelerin ilk sıralarında yer alan zaman kazanımı için de H Tipi İskele Sisteminin sıklıkla tercih edildiğini görmek mümkün olmaktadır.

Döşeme Kalıbı 

Zamandan Tasarruf Etmenin En Güvenli Yolu!

Montaj/demontaj sürelerinde çalışmanın hazırlanma aşamasında zamandan tasarruf ettiren sistemimiz ile ilgili olarak; projenizin fikir safhasından itibaren hem inceleme ve tercih hem de çalışma sürecindeki detaylar hakkında aklınıza gelen her soruyu, uzman kadromuzun yer aldığı danışma departmanımız ile paylaşabilirsiniz.

Binaların, katlı betonarme yapıların iç cephelerinin haricinde yapılacak olan her türlü dış cephe çalışmaları için gerekli olan iskele sistemlerinin seçimi kapsamında ön planda yer alan kriterlerin başında “iş güvenliği” olduğu bilincindeyiz.

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri firması olarak; Roll-Forming makinesinde üretilen ve m2 başına 300 kg taşıma platformu imkanı sunan, esnek yapısı ile kırılmalara karşı işçi/iş güvenliğini sağlayan, hizmet talep eden özel ve tüzel kişilerin çalışma kalitelerini tatmin edecek düzeyde çalışma şartlarını inşa eden Güvenlikli H Tipi İskele Sisteminin kurulumunu öneriyoruz!

H tipi iskele fiyatları, H Tipi İskele kurulumu, H Tipi İskele hesaplama, İnşaat iskele ölçüleri, H Tipi İskele Ağırlık tespitleri hakkındaki detaylı her bilgi için Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri internet adresimizi ziyaret edebilir; (0312) 815 48 70 numaralı telefondan da merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın