İskele Boruları Nasıl Kullanılır?

İskele boruları, kalıp sisteminde çelik konstrüksiyonlarda, tarım sektöründe isteğe göre galvanizli olarak kullanılan bileşenlerdir. Bu sistemin döşeme yükleri dikkate alınarak mahya ve ızgara aralıklarıyla teleskopik boru dikme mesafeleri ayarlanabilir.

“Teleskopik iskeleler, teleskopik dikme, teleskop dikme, demir direk, inşaat direği, teleskop direk ve demir dikme” gibi farklı isimleri de bulunan iskele boruları, farklı kullanım şekillerine sahiptir. Satılık iskele boruları, 300-350-400 cm’lik teleskopik boru dikmeler ve tripod adı verilen üç ayaklar ile desteklenir.

İskele Boruları ve Bileşenleri

Gürbüz İskele Kalıp kalitesi ve güvencesi ile üretilen iskeleler, TR-EN 1065 kalite standartlarını karşılamaktadır. Ayarlanabilir iskeleler, konut, villa, iş ve alışveriş merkezleri, hastane ve sağlık tesislerinde kullanılmaktadır. Sistem, kolayca kurulup sökülebilir. Bunun dışında, değişik yüksekliklerde ayarlanabilir ve tüm yerleşim yerlerinin özelliklerine göre planlanabilir. Borular, öteki sistemlerle uyum içinde kullanılabilir. Sistemin ana elemanı olan dikmelerin yanı sıra Üçayak, U Başlık ve Çift Yollu Başlık gibi yardımcı destek elemanları kullanılmaktadır.

İskele Boruları Nasıl Kullanılır?

Asmolen döşeme veya çok kirişli ince bir döşemeyle basit bir biçimde kalıba dökülen sistem, birbirinden farklı döşeme tipleri ve farklı geometriler için son derece esnek bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Geleneksel kalıp sistemiyle kıyaslandığında 30 kN olan dikmelerin yük taşıma kapasitesi, döşeme kalıbının daha az sayıda dikmeyle daha hızlı ve düşük işçilikler ile kurulmasını sağlamaktadır. Konvansiyonel kalıp sistemlerine göre daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca, işçiliğin düşük olması ve daha az malzeme kullanılmak suretiyle yapılmasından dolayı daha ekonomiktir.

İskele Bileşenlerinin Avantajları Nelerdir

Satılık iskele borularının pek çok avantajı vardır:

  • Her çeşit döşeme kalıbı için dört yollu veya U başlıkla tripod ve H20 ahşap kirişle birlikte kullanılır.
  • Esnek, ayarlanabilir, ekonomik ve fazla kullanım sayısına sahiptir.
  • Döşeme yükü dikkate alınmak suretiyle kalıp malzemesi seyrelterek sıkılaştırılabilir.
  • Çalışma sahasına uygun olarak farklı yüksekliklerde üretilebilir.
  • Ekonomiktir ve güvenilirliği kanıtlanmıştır.

Firmamız, iskele boruları projelendirilerek kurulumu ve sökümü yapılmaktadır. Bunun yanı sıra sistem, işlerinizi kısa sürede tamamlamanızı sağlar. Ayrıntılı bilgi almak üzere sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, telefon numaramızı arayabilir, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

-->