Kalıp Altı İskele Çeşitleri

Kalıp Altı İskele Çeşitleri Kiralık Ankara

Kalıp altı iskele çeşitleri, farklı döşeme sistemlerinde kullanılmaktadır. Bunlar arasında mantar, asmolen ve kirişli döşeme sistemleri de bulunmaktadır.

Kalıp altı iskele çeşitleri; Cup-Lock İskele Sistemleri, Masa Tipi İskele Sistemleri, Kovanlı İskele Sistemleri en çok tercih edilen ürünlerimiz arasında bulunmaktadır. Sistemin kurulması basittir. En önemli özelliği ise yük taşıma kapasitesinin yüksek olması, rahatça depolanması ve değişik projelere kolayca adapte edilebilmesidir.

Kalıp Altı İskele Özellikleri

Sistem, defalarca sökülüp kurulabilir. Ekonomik oluşuyla inşaat firmaları tarafından tercih edilen sistem, döşemelerin ve kirişlerin alt kısmında taşıyıcı iskele olarak kullanılmaktadır. Sistemin; masa kalıbı iskelesi, yük iskelesi ve merdiven kulesi gibi 3 değişik kullanım biçimi bulunmaktadır.

Kalıp Altı İskele Çeşitleri Nelerde Kullanılır?

Kalıp altı iskeleler, birbirinden farklı inşaat işlerinde kullanılabilmektedir. Bunları sıralayacak olursak;

  • Köprü
  • Viyadük
  • Sanayi
  • Santral

Bu yapılar oldukça yüksektir ve buralarda ağır beton kullanılır. Bu yüzden kalıp altı sistemler, bu projelerde özellikle tercih edilmektedir. Yatay ve düşey bağlantılar, rijit bir çerçeve oluşturduğundan ağır ve yüksek döşemelerde son derece emniyetli bir sistem olmasından projelerde tercih sebebidir.

Ankara Kalıp Altı İskele

Sistem, bağlantı noktalarında bulunan kilitleme ve yük aktarma özelliği sayesinde döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılan en ideal sistemler arasında bulunmaktadır. Kalıp İskelesi uygulaması ile büyük yüksekliklerde ve ağır yüklerde rahatça çalışılabilir.

Sistemde bulunan merdiven kulesi uygulaması ile derin ve yüksek çalışma sahalarında güvenli ve emniyetli bir şekilde çalışılabilir. Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri olarak uygun fiyatlarla ve yüksek standartlarda sunduğumuz bu hizmet kalitesinden yararlanarak işlerinizi daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kalıp Altı İskele Çeşitleri Nelerdir?
  • Cup-Lock İskele Sistemleri: Cup-lock iskele sistemi, döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılır. Sistem, bağlantı noktalarındaki kilitleme ve yük aktarma özelliğiyle döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılır. Malzemenin kaliteli olmasından, bağlantıların sıklığı ve işçiliğin sağlamlığından dolayı mukavemeti en üst düzeydedir.
  • Masa Tipi İskele: Masa tipi iskele sistemi köprü, viyadük, sanayi, santral gibi yüksek ve ağır betonlu projelerde döşeme ve kiriş kalıbı taşıyıcı sistemi olarak tercih edilir. Kalıp İskelesi uygulaması sayesinde büyük yüksekliklerde ve ağır yüklerde rahat kullanım kolaylığı sağlar. Standart elemanlardan oluşmaktadır. Hızlıca ve kolayca kurulur. Vinç ve tekerlekli özel arabalar yardımıyla taşınabilir. Rahatça demonte edilebilmesiyle zaman ve isçilikten yüksek oranda tasarruf sağlar.
  • Teleskopik Direkler: Teleskobik dikme döşeme ve kiriş kalıbı uygulamalarında kalıp altı desteği olarak kullanılan esnek ve pratik bir sistemdir.
  • Kovanlı İskele: Bu sistem, geniş açıklıklar ve ağır yükleri taşımak üzere üretilmektedir. 3 ana parçadan oluştuğu için fazla yer kaplamaz. Ağır ve yüksek döşemelerde son derece emniyetli bir sistem olmasından projelerde tercih sebebidir.

Ankara İskele Kiralama

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın