Kalıp Altı İskele İş Güvenliği

Kalıp Altı İskele İş Güvenliği

Kalıp Altı İskele İş Güvenliği inşaat sektörünün en önemli ve vazgeçilmez parçalarından birisidir.  Kalıp Altı İskelesi bir yapının inşaasında en büyük yere sahip olan sistemlerdir. Kullanım süresi olarak diğer sistemlere nazaran büyük ölçüde bir farklılık göstermektedir. Bu sebeple Kalıp Altı İskele Sistemleri kapsamında kullanılacak olan güvenlik sistemlerine de ekstra olarak özen gösterilmesi gerekmektedir.

Günümüzde meydana gelen iş kazalarının büyük bir bölümü yüksekten düşmeler ile meydana gelmektedir. Bu anlamda Kalıp Altı İskele İş Güvenliği çalışanların ve çevredeki yerel halkın sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Ülkemizde, özellikle iskele ekibinin bilgilendirilmesi için uzmanların ve uygulamada görev alan tecrübeli personelin görüşlerini ve birikimini inceleyen araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer ekiplerinizin bu anlamda yetersiz olduğunu düşünüyorsanız Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri olarak sizlerin yanındayız. Alanında uzman ekiplerimizden Süpervizörlük ve Projelendirme hizmetlerimiz kapsamında yararlanabilirsiniz.

İskelelerde İş Güvenliği Yönetmeliği ışığında üretilmiş olan Kalıp Altı İskele Sistemleri ve avantajlarına siz de tek bir telefonla sahip olabilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği yönünden %100 müşteri memnuniyetine sahip şirketimiz ve standartlarıyla sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz.

Kalıp Altı İskele İş Güvenliği

İnşaat sektörü ve fiziksel güce dayalı işlerde iş kazaları sonucu oluşan sakatlanma ve yaralanmaların önemli sosyal ve ekonomik etkileri olmaktadır.  Bu anlamda sistemlerin tasarımdan ve üretiminden çok inşaat alanındaki kurulumuna da dikkat edilmesi gerekmektedir.

İskele Kurulum Yönetmeliği kapsamında yapılan kurulumlarda iş kaza oranının oldukça düşük hatta neredeyse yok denecek bir seviyede olduğu gözlemlenmiştir.

İşverenler:

  • Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği kapsamında belirtilen ulusal ve uluslar arası standartlara uygun iskeleyi şantiye sahasına kurdurmalıdır.
  • İskelenin taşıma yük kapasite raporu başka bir deyişle statik dayanım hesap raporunu üreticiden temin etmelidir. İskelede çalışmayı bu rapora göre yaptırmalı ve yapı sürecinde bu kriterlere uyulup uyulmadığını takip etmeli ya da edilmesini sağlamalıdır.
  • İskelelerin konunun uzmanı kişilerce kurulup sökülmesini sağlamalıdır. Kurum ve söküm aşamalarında yüksekte güvenli çalışma prensiplerine uyulmasını sağlamalıdır.
  • İskele zemin ve yapı bağlantılarının düzgün ve sağlam yapılıp yapılmadığını kontrol etmeli ya da ettirmelidir. İşveren iskeleyi kuran firmadan iskelenin sağlamlık ve dayanıklılık taahhüdünü iskele statik raporu ile birlikte istemelidir.
  • İşveren iskelelerde çalışmaları periyodik olarak gözlemlemeli veya gözlemlenmesini ve gerektiğinde tedbirler alınmasını sağlayıcı görevlendirmeler yapmalıdır.

Bu işlemler için yeterli vaktiniz yok veya kontroller için yeterli ekipmanlara sahip değil misiniz? Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri Kalıp Altı İskele İş Güvenliği sistemleri kapsamında sizlerin yanındayız. Daha fazla beklemeden bizimle iletişime geçerek en uygun fiyatlarla en yüksek standartlardaki sistemlerimize sahip olabilirsiniz. Ayrıca 2018 yılı kapsamında uygun fiyatlarıyla Kiralık Kalıp Altı İskele Sistemleri ve avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın