Kalıp Çeşitleri

İnşaat alanlarında kullanılan kalıp çeşitleri, personelinizin güvenliğini sağlamak için kullandığınız zaruri unsurlardandır. Boya, cephe işlemleri, mantolama, izolasyon, duvar yapımı, cephe giydirme ve kaplama işlemlerinde kullanılan kalıp çeşitleri son yıllarda farklı alanlarda da kullanılmaya başlandı. Tribün, silo yapımı, gemi inşası, asansör boşlukları, baraj ve tüneller kalıp çeşitlerinin kullanıldığı yeni alanlar.

Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri, ekonomik, uzun ömürlü ve güvenlikli ekipmanlar ile bütün işlerinizin kısa sürede bitmesini sağlıyor. Kolayca sökülüp takılabilen kalıplar, stoklanabiliyor ve tüm bu işlemler için ekstra alet gerektirmiyor. Yani tüm kalıp çeşitleri oldukça opsiyonel. Sahip olduğu dayama aparatı ile inşaat duvarı ile iskele arasındaki istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz, duvarda hiçbir iz kalmıyor.

Güvenli ve Kolay Kurulabilen Kalıp Çeşitleri

Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri EN ISO 3834-3 kalite standartlarına uygun olarak ürettiği kalıp çeşitleri ile tüm inşaat ve dış cephe işlemlerinizi kolaylaştırıyor. Vinç yardımı ile taşınabilen kalıp çeşitleri, rahatça kurulabilmekte. Projelendirme ve süpervizyon hizmetleri ile de size yardımcı oluyoruz. Kalıp çeşitlerinden birkaçına yakından bakalım:

 • Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp: Ahşap kirişli perde kolon kalıp geniştir ve bundan dolayı kolay kullanılır. Ayrıca çok güvenliklidir. Hem vinçle hem de elle taşınabilir. Günümüzde en

  Kalıp Çeşitleri

  Kalıp Çeşitleri

  yaygın kullanılan kalıp çeşitleri arasındadır.

 • Ahşap Kirişli Dairesel Kalıp: Ahşap kirişli dairesel kalıpayarlanabilir bir yapıya sahiptir. Dairesel kalıbı sayesinde farklı çaplarda dairesel perdelerin bulunduğu projelere tatbik edilebilir. Maliyet açısından ekonomik, uygulama açısından pratik ve hızlı kurulabilen bir sistemdir.
 • Çelik Perde Kolon Kalıpları: Uzun ömürlü ve sıva gerektirmeyen beton yüzeyler elde etmek istiyorsanız çelip perde kolon kalıpları uygun bir sistemdir. Kolayca sökülüp takılabilir; perde, kolon, kiriş ve döşemelerde rahat, güvenli bir çalışma ortamı sunar.
 • Tek Taraflı Kalıp: Tek tarafında konulan kalıplarla çalışılan alanlarda tek taraflı kalıp kullanılır. Baraj, köprü, yeniden inşa edilen bölgeler ve yeraltı otoparklarında kullanılır.
 • Tırmanır Kalıp: Tek seferde dökülemeyen yüksek yapılarda kullanılan tırmanır kalıp, tırmanma askıları ve betona sabitlenen tırmanma konsollarının üzerinde oluşturulan platform sayesinde perde kalıbının oturacağı alan elde ediliyor. Böylece güvenli bir çalışma alanı oluşturuluyor.

Gürbüz Kalıp ve İskele Sistemleri, tüm bu kalıp çeşitlerini uygun fiyat avantajları ile sunuyor.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın