Mobil İskele Nedir

Mobil iskele nedir? Özellikle yüksek katlarda çeşitli proje ve inşaatlar gerçekleştiren firmalar için kullanılan iskelenin kalitesi oldukça önemlidir. Ancak kimi iskele sistemleri de mekan içi işlerde veya dış mekanda çok yüksek olmayan inşalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Siz de mobil iskele nedir diye soruyorsanız, mobil iskeleler klasik tasarımlardan farklı olarak ayak kısımlarında tekerlekler bulunan iskelelerdir. Mobil iskeleler bu nedenle ustanın özellikle iç mekan tasarımlarında daha rahat hareket edebilmesine olanak sağlıyor.

Mobil İskele Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Mobil iskele sistemlerinde, iskelenin ayak bölümünde tekerlekler bulunmaktadır. Bu nedenle mobil iskeleler çok yüksek apartmanlarda yapılacak projeler için uygun değildir. Ancak iç mekanlarda tavan ve duvarlara yapılacak işlemler için mobil iskeleler büyük kolaylıklar sunuyor.

Mobil iskele üzerinde çalışan usta için, projenin çok daha kısa sürede tamamlanması oldukça önemlidir. Mobil iskeleler kurulduktan sonra ayak kısmında bulunan tekerlekler sayesinde oda içerisinde istenilen konuma hareket ettirilebiliyor. Böylece tüm iç mekana iskele kurmak yerine sadece 1 adet mobil iskele ile tüm iç mekan işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Mobil iskeleler kullanılırken, yükseklikleri ihtiyaca göre ayarlanabiliyor. Böylece sadece kurulum aşamasında değil aynı zamanda kullanımda da çeşitli avantajlar sunuyor. Mobil iskeleleri ihtiyacınıza göre yükselterek, dış mekan tasarımlarında da kullanabilirsiniz. İstenildiği zaman çekilerek farklı alanlarda da kullanılabiliyor olması, binaların ilk katlarında yapacağınız projeler için zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Mobil iskele sistemleri, kullanıcılara sadece kullanım aşamasında zaman kazandırmıyor. Aynı zamanda bu iskele çeşitleri pratik bir tasarıma sahip olduğu için diğer iskele sistemlerine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde kurulabiliyor. Diğer iskele sistemlerinde kurulum tüm profillerin birbirine tek tek geçirilmesi ve sabitlenmesi şeklinde yapılırken, mobil iskele sistemlerinde kurulum sadece hazırda kurulumu yapılmış ve katlanmış iskelenin, uygun adımlar izlenerek tekrar açılması ile yapılmaktadır. Böylece birkaç dakika içerisinde mobil iskelenin tam kurulumunu yapabilir, işiniz bittikten sonra aynı hızla kaldırabilirsiniz.

Mobil İskele Sistemleri Güvenilir midir?

Mobil iskelelerin ayak kısımlarında tekerlek bulunması, ilk bakışta güvenlik açıkları olabileceği fikrini akıllara getiriyor. Ancak tekerlek kısımlarının hareket etmemesi için her tekerleğin kendi fren sistemi bulunuyor. Çalışma sırasında frenlerden herhangi birinin arızalanması durumunda yaşanabilecek iş kazalarını engellemek için, iskelenin kenar kısmından yere uzanan profiller bulunmaktadır. Bu profiller, çalışma sırasında mobil iskelenin zemine sabitlenmesini sağlamaktadır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın