Plywood Kalıp Neden Kullanılır?

İnşaatta Plywood Kalıp Neden Kullanılır

Plywood Kalıp Neden Kullanılır? Plywood hafiftir ve yüksek dayanıklılığa sahiptir. Neme ve suya karşı dayanıklı, çevreye dost bir kalıp çeşididir. Bunun için inşaat firmaları tarafından çok fazla tercih edilir.

Plywood Kalıp Neden Kullanılır sorusunun yanıtı dayanım gerekliliği ile ilgilidir. Playwood kalıp, inşa için hazırlanan ağaç tabakalarının üst üste getirilmesiyle ve bunların birleştirilmesi ile oluşur. Geniş bir alanın hafif fakat esnek olmayan dayanıklı bir malzemeyle kaplanması gerektiğinde plywood kalıp tercih edilir.

İnşa Projelerinde Plywood Kalıp Neden Kullanılır?

Bu kalıp türü inşaat alanlarında beton dökmek için hazırlanan kalıplar için, yapıların dış cephe, taban, duvar ve yer kaplamaları için kullanılır. Bunlara ek olarak otomobil endüstrisi, kamyonet ve treyler kasaların iç kısımları, gemicilik ve mobilyacılık gibi farklı alanlarda da tercih edilir. Plywood film kaplamalı, film kaplamasız, wiremesh, yeni nesil çevreci olmak üzere dört şekilde üretimi sağlanmaktadır.

Plywood Kalıp

Plywood kalıbın kullanım sahası çok geniştir. Sistem, oldukça güvenlidir. Sistemi vinç ile ve el ile taşımak ve tasarlamak mümkündür. Günümüzde, en fazla kullanılan sistemdir.

İskele kalıp sistemleri arasında bulunan ürünlerden biri olan playwood kalıbı pek çok farklı sahada kullanabilirsiniz. Sistem istinat duvarları, yüksek yapılar, endüstriyel yapılar, konutlar, köprü ve viyadük ayakları gibi pek çok farklı alanda kullanılır.

Plywood kalıp, değişik boyutlarda geniş yüzeyli panolar oluşturularak kullanılır. Plywood kalıp 2 tane L panodan müteşekkildir. L panolar, dış köşe birleştirme parçası ve ankraj mili kullanılmak suretiyle birleştirilir.

Plywood Kalıbın Avantajları Nelerdir?

Plywood kalıbın ağırlığı ve sağladığı avantajlar ile beraber düşünüldüğünde neden daha fazla tercih edildiğini anlamak mümkündür. Plywood kalıp 18 ile 21 mm olarak 2 biçimde üretilir. 18 mm Plywood 38 kg, 21mm Plywood ise 45 kg ağırlıktadır. Kolay üretim özelliği bulunan sistem, kolayca kurulur ve taşınır. Üretim esnasında kullanılan ağaçların türüne göre sistemsel ve yapısal olarak olarak farklılık gösterebilmektedir.

  • Dst Plywood
  • Renkli Plywood
  • Peliform Plywood

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri yılları aşkın tecrübesiyle müşterilerine kaliteli hizmetler ve çözümler sunmaktadır. Plywood neden kullanılır sorusunun cevabını ve fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

-->