Raylı Tırmanır Kalıp

Raylı Tırmanır Kalıp

Raylı Tırmanır Kalıp sistemlerinin ana özelliği öteki sistemlerde bulunan tüm avantajların tek bir sistem içinde toplanmasıdır. Ray ile yönlendirilen tırmanma hızlı ve güvenli bir biçimde gerçekleştirilir.

Raylı Tırmanır Kalıp, rüzgârlı havalarda bile güvenlidir ve vinçten bağımsız olarak hareketli tırmanma hidrolikleri de kullanılabilir. Kalıp iskelesi ya da tırmanır koruma paneli olarak her zaman binaya monte edilen raylar kullanılmak suretiyle yön verilir. Tırmanma ayağı döşeme kenarlarına bağlanabilir ve perdelere de bağlanabilir. Nizami delik ayarlı modüler sistem yardımıyla geniş kapsamlı inşaat ihtiyaçları için uyumludur.

Neden Raylı Tırmanır Kalıp?

Raylı Tırmanır Kalıplar tek taraflı beton yüzeyler ve yüksek katlı yapılar için tasarlanmış olan kalıpları destekleyen ve korkulukları olan konsollardan oluşur. Tırmanır kalıp, tırmanma askılarıyla betona sabitlenen tırmanma konsollarının üstünde oluşturulan platformla perde kalıbının oturacağı bir yüzey oluşturulmakta ve emniyetli bir çalışma sahası temin edilmektedir. Bir kerede dökülemeyen yüksek yapılarda da kullanılır.

Bu sistem, genel olarak baraj, köprü, yüksek istinat duvarı, çok katlı bina ve silo gibi yapılarda kullanılır. Kalıp, konsolun dikey kuşaklarıyla gergi kancaları aracılığıyla bağlanır ve bir bütün olarak vinçle hareket ettirilir. Böylece, zamandan tasarrufu sağlanır.

Tırmanır Kalıp Sistemin Özellikleri

Tırmanma iskelesiyle tırmanma kalıbının birbirine güçlü bir şekilde bağlanmış olması, kule vinç yardımıyla her ikisinin de bir bütün olarak hareket ettirilmesini sağlar. Bunun dışında şu özellikleri vardır:

Raylı Tırmanır Kalıp
Raylı Tırmanır Kalıp
  • Kalıp altına destek için çok yüksek iskele kurulması gerekmez.
  • Rahat bir çalışma sahası ve işçilerin güvenli bir biçimde çalışması sağlanır.
  • Çok yüksek yapılarda ve yüksek rüzgar hızlarında kullanılabilir.
  • Parçaları standarttır, sonraki projelerde de kullanılabilir.
  • Düz, dairesel ya da poligonal olarak imal edilir.

Kendinden Tırmanır Sistem

Yüksek betonarme yapılarda ekonomik hızlı ve güvenli çözümler sağlar. Genel olarak; cephe, bina çekirdek perdesi, şaft yapıları ve eğimli köprü pilonlarında kullanılır. Kalıp kapama sökme ve hidrolik tırmandırma çok hızlı bir düzende ilerler. Rahat platformlar, gerekli olduğunda rüzgâr ve kötü hava koşullarından koruma sağlar.

Tek Taraflı Tırmanır Kalıp Sistemleri

Tek Taraflı Tırmanır Kalıp Sistemi maliyet ve verimlilik bakımından oldukça iyidir. Sistemin çok amaçlı destek elemanlarından oluşması ve modüler dizaynıyla her türlü geometriye ve ihtiyaca en iyi derecede uygunluk gösterir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın