Satılık Dış Cephe İskelesi

Satılık Dış Cephe İskelesi

Satılık dış cephe iskelesi, yüksekte çalışma gerektiren tüm şantiye sahiplerinin aradığı bir üründür. Dış cephe iskelesi, tüm duvar işleri, sıva ve boya işleri, tesisat işleri, tünel ve baraj inşaatı gibi pek çok alanda kullanılan başlıca elemanlardan birisidir.

Satılık dış cephe iskelesi ararken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Dış cephe iskelesinin kullanılacağı alana göre uygun iskele çeşidi tercih edilmelidir. İskelenin uluslararası standartlarda üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. İnşaat güvenlik filesi ve kişisel koruyucu ekipmanlar gibi güvenlik sistemleri ile donatılmalıdır. Dış cephe iskele sistemleri hakkındaki bilgileri bu yazımızda derledik.

Dış Cephe İskele Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe iskele sistemleri, kurulum ve kullanım amacına göre çeşitlere ayrılır. Cephe iskelesi çeşitleri şunlardır;

  • Güvenlikli H Tipi İskele: Ülkemizde oldukça yaygın kullanılan bu sistem, H çerçevelerin yatay ve çapraz bağlantılar kullanılarak sabitlenmesiyle kurulur. Yüksek ve kalın döşemeler için tercih edilir.
  • Kamalı Flanşlı İskele (Örümcek İskele): Flanş, kurtağzı ve kama adı verilen parçaların kullanılmasıyla kurulur. Yatay ve dikey borular bağlantı yerlerinden sabitlenerek kurulur. Geniş yüzeyler için kullanılabilir.
  • Modüler İskele: Tüm iç ve dış montaj işleri için kullanılabilen bu sistem, tekerlekli tabanı sayesinde hareket kabiliyetine sahiptir. Kurulumu ve sökümü basit, pratik bir sistemdir.

Kullanılacak alan ve amaca göre en uygun iskele sistemini tercih edebilirsiniz. Kullanılacak iskele çeşidi ve iskele hesabı, mühendisler tarafından hesaplanarak yapılmalıdır.

Dış Cephe İskele Standartları Nedir?

Satılık dış cephe iskelesi ararken dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta ise güvenlik standartlarıdır. İskele kazaları, inşaat alanında en çok yaşanan kazalardandır. Dış cephe iskelesi, yüksekte çalışma gibi riskli bir alanda kullanıldığı için belirli güvenlik standartlarında üretilmiş olması gerekir. Bu standartlar yaşanabilecek kaza risklerini en aza indirmeyi hedefler. Dış cephe iskele standartları, iskelenin üretim standartlarından, kurulum ve kullanım aşamasına kadar pek çok standardı kapsar.

  • İskele dikmelerinin 48,3×3,0 mm çapında üretilmesi şart koşulur.
  • Yatay elemanların 48×2,5 mm çapında üretilmesi gerekir.
  • İskeleler EN ISO 3834-3 kaynak kalite standartlarına uygun olarak gazaltı robotları ile kaynaklanmalıdır.
  • TS EN 12810-1 belgesine sahip olmalıdır.
  • TS EN 12810-2, TS EN 12811-1, TS EN 12811-2, TS EN 12811-3 TS EN 12811-4, EN 74-3 EN 74-1 standartlarına uygun üretilmiş olmalıdır.
  • Yürüme platformları TS EN 12811-2  standartlarında üretilmelidir.

Satılık Dış Cephe İskelesi Nereden Bulurum?

Satılık dış cephe iskelesi için en doğru adres Gürbüz İskele’dir. 30 yıllık deneyimimiz ve tüm kalite belgelerine sahip olarak iskele sistemleri üretmekteyiz. İhtiyacınıza göre dış cephe iskele projelendirmesi, üretimi ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz. İhtiyacınıza en uygun dış cephe iskele sistemi, kalıp sistemi ve kalıp altı iskele sistemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın