Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri döşeme yüklerine göre mahya ve ızgara aralıkları ile teleskopik boru dikme aralıkları ayarlanabilen bir döşeme kalıp sistemidir. Kullanımı değişikliklere çok uygun olan bu sistemler yükseklikleri ayarlanabilen teleskopik boru dikmeler (TBD 300-350-400cm) ve üçayaklarla (tripodlarla) desteklenir.

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri TR-EN 1065 kalite standardına uygun ve AS-EKO hafif seri olarak iki farklı tipte üretilmektedir. Piyasada teleskopik iskele, teleskopik dikme, teleskop dikme, demir direk, inşaat direği, teleskop direk, demir dikme olarak da isimlendirilir. Genellikle konutlar, villalar, iş ve alışveriş merkezleri, hastane sağlık tesisleri vb. projelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kurulması ve sökülmesi kolay bir sistemdir. Farklı yüksekliklerde çalışmak için ayarlanabilir. Plan olarak yerleşim kısıtlaması bulunmamaktadır. Diğer sistemlerle de takviye olarak rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Sistemin ana elemanı dikmelerdir. Üçayak, U Başlık, Çift Yollu Başlık gibi yardımcı elemanlar ile sistem tamamlanır.

Ayarlanabilir Dikme Sistemi ile asmolen döşeme veya çok kirişli ince bir döşeme pratik bir şekilde kalıplanır. Farklı döşeme tipleri ve farklı geometriler için esnek bir çözümdür. Konvansiyonel kalıp sistemine kıyasla dikmelerin taşıma kapasitelerinin 30 kN olmasından dolayı, daha az sayıda dikme ile daha hızlı ve düşük işçiliklerle döşeme kalıbı oluşturulur. Sistem elemanlarının tekrar kullanım sayısı konvansiyonel kalıp sistemine göre yaklaşık 20 kat daha fazladır. Kullanım sayısı, düşük işçilik maliyetleri, daha az malzeme ile Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri, konvansiyonel kalıp sistemine göre çok daha ekonomiktir.

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri ve Avantajları

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemler
Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemler
  • Her türlü döşeme kalıbını oluşturmak için dört yollu veya U başlık, tripod ve H20 ahşap kirişle birlikte kullanılır.
  • Tercih sebebi ayarlama aralığının esnek olması, hassasiyet derecesi, ekonomik olması ve tekrar kullanım sayısının çok fazla olmasıdır.
  • Döşeme yüküne göre kalıp malzemesini seyreltip, sıklaştırmak mümkündür.
  • Sistemler farklı çalışma yüksekliklerine göre farklı ölçülerde imal edilebilmektedir.
  • Teleskopik direk ekonomikliği ve güvenilirliği kanıtlanmış bir yapı elemanıdır.

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri projelendirme ve kiralama hizmetleri ile birlikte Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri Türkiye’nin en çok tercih edilen isimlerinden birisi haline geldi. Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri, temel prensibi olan kalite, zaman, ekonomi, yerindelik, güven ve müşteri memnuniyeti ilkeleri doğrultusunda, her zaman taahhütlerini başarı ile yerine getirmiştir. Daha fazla beklemeden bizimle iletişime geçin. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek indirimlerden ve kampanyalı fiyatlardan haberdar olmanız mümkün.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın