Cup-Lock İskele Panoları

Cup-Lock İskele Panoları

Cup-lock iskele panoları ile kurulan sistem, döşeme ve kiriş kalıbının altında kullanılmakta ve taşıyıcı sistem olarak işlev görmektedir. Bağlantı noktalarında kilitleme ve yük aktarma özelliği bulunmaktadır. Yatay ve düşey bağlantılarla rijit bir çerçeve oluşturulmaktadır, böylece ağır ve yüksek döşemelerde emniyetli bir sistem meydana getirilmektedir.

Cup-lock iskele panoları, kolay ve hızlı bir biçimde monte ve demonte edilebilmektedir. Cephe iskelesi olarak da tercih edilen sistem, zamandan ve işçilikten çok iyi bir tasarruf sağlamaktadır. Yatay ve düşey elemanlardan oluşan sistemde yatay elemanlar, 48×3 mm düşey elemanlarsa 48×3 mm kesitindeki mekanik testlere tabii tutulmuştur. İmalat, EN ISO 3834-3 sertifikasına sahip gazaltı kaynak robotları ile yapılmaktadır.

Yükseklik Ayarlı Cup-Lock İskele Panoları

Sistem, tüm döşeme çeşidinde kullanılabilmektedir. Farklı boyutlardaki elemanlardan oluşmaktadır ve TS EN 10219-1 belgesine sahip borular ile imal edilmektedir. Sistemin dikey elemanları standart ölçülerde, 50 ve 100 cm olarak üretilmektedir. 90 derecelik 4 tane yatay elemanla birleştirilmektedir. Yatay eleman, kaynaklı sfero döküm badem, alt çanağa geçirilmekte, üst çanak bir çekiçle çakılmaktadır. Bu sayede, bademli yatay elemanlarla fincanlı dikey elemanlar rijit olarak kilitlenmektedir. Sistem, projenin durumuna göre farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Dış cephelerde alternatif bir iskele sistemi olarak kullanılmakta, mobil iş iskelesi olarak işlev görmektedir.

Cup-Lock İskele Sistemlerinin Avantajları

Sistem, tabandaki ayar miliyle iskele yüksekliği istenilen şekilde ayarlanmaktadır. Bunun yanı sıra sistemin şu avantajları vardır:

  • Tüm arazi tiplerinde rahatça kullanılabilmektedir.
  • Antipast boyalı sistem, istek doğrultusunda galvanizle kaplanabilmektedir.
  • Yüksek dayanıklılık ve taşıma kapasitesine sahiptir. Bu sayede, ağır döşemelerle yüksek yapılarda güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Hızlı ve basit bir şekilde montajı ve demontajı yapılmaktadır.
  • Yükleme, indirme, bindirme, taşıma ve depolama kolaylığıyla tüm projelere kolay bir şekilde adapte edilebilmektedir.
  • Alt ve üst ayar milleriyle yükseklik ayarı kolayca yapılabilmektedir.
  • Yalnızca çekiç kullanılmak suretiyle monte ve demonte edilebilmektedir.
  • Ürünün kaybolacak veya kırılacak bir parçası bulunmadığından pek çok kez kullanılabilmektedir.

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri

Sistem, piyasada “Cup-Lock Fincanlı, Fincanlı İskele ve Döşeme Altı Kalıbı İskele” şeklinde de adlandırılmakadır. Plywood, mahyada H20 ahşap kirişler ve döşeme yüklerine göre ızgarada H20 ahşap kiriş ya da 5-10/10 ahşaplar ile desteklenmektedir. Ana taşıyıcı (mahya) kirişler 4 yollu başlıklara oturtulmaktadır. Cuplock iskeleli döşeme kalıpları, döşeme kalınlığı, yüksekliği ve rüzgâr yüklerine karşı güçlendirmek üzere diyagonal elemanlarla desteklenmektedir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın