Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri

Kalıp Altı İskelesi

Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri her türlü döşemede (özellikle yüksek ve kalın mantar asmolen kirişli…) kullanılan iskele sistemleridir. Değişik boylardaki dikey ve yatay elemanlardan oluşur. Kolay, hızlı montaj ve demontaj özelliği sayesinde zaman ve işçilikten yüksek tasarruf sağlayan, son derece emniyetlidir. Farklı projelere kolay adapte edilmesiyle diğer iskele sistemlerine nazaran daha çok tercih edilmektedir.

Cup-Lock Kalıp Altı İskele Yapısı

Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri yatay elemanlardan ve dikey elemanlardan oluşmaktadır. Yatay elemanlar 48×2.5 mm düşey elemanlar 48×3 mm kesitindeki mekanik testlere tabii tutulmuş TS EN 10219-1 belgeli standart borulardan üretilir.

Cup-lock Kalıp Altı İskele Sistemleri dikey elemanları araları standart olarak 50 ve 100 cm olarak imal edilir. Tek bir bağlantı noktasından 90° dört adet yatay eleman ile birleştirilebilir. Yatay elemana kaynaklı sfero döküm badem, alt çanağa geçirilir ve üst çanak bir çekiç yardımıyla döndürülerek çakılır. Böylece bademli yatay

Ankara İskele ve Kalıp Sistemleri
Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri

elemanlar ile fincanlı dikey elemanlar rijit bir şekilde kilitlenmiş olur.

Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri yatay eleman boyları, döşeme yüklerine göre projelendirilen farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Alternatif dış cephe iskelesi olarak kullanılabilir. Arasına merdiven ve korkuluk elemanları yerleştirilerek temelde veya bina cephesinde şantiye güvenlikli kule merdiveni olarak kullanılabilir. Mobil iş iskelesi olarak kullanılabilir.

Plywood, mahyada H20 ahşap kirişler ve döşeme yüklerine göre ızgarada H20 ahşap kiriş veya 5-10/10 ahşaplarla desteklenir. Ana taşıyıcı (mahya) kirişler dört yollu başlıklara oturtulur. Cuplock iskeleli döşeme kalıpları döşeme kalınlığı, yüksekliği ve rüzgâr yüklerine karşı güçlendirmek için diyagonal elemanlar ile desteklenir. Piyasada Cup-Lock Fincanlı, Fincanlı İskele, Döşeme Altı Kalıbı İskele olarak da isimlendirilir.

Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri ve Avantajları

  • Tabana yerleştirilen ayar mili yardımı ile iskelenin yüksekliği hassas bir biçimde ayarlanabilir ve her türlü engebeli arazide rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Sistem özel antipast boyalıdır. İsteğe göre galvaniz yapılabilir.
  • Yüksek mukavemet ve taşıma kapasitesine sayesinde ağır döşemelerde ve yüksek yapılarda güvenli bir kullanım sağlar.
  • Son derece basit ve hızlı kuruluma sahiptir.
  • Yükleme, indirme, bindirme, taşıma, depolama kolaylığı ile her türlü projeye kolaylıkla uyum sağlayabilir.
  • Alt ayar ve üst ayar milleri ile yükseklik ayarı kolaylığına yapılabilir.
  • Sadece çekiç kullanarak montaj ve demontajı gerçekleştirilir.
  • Ürünün kaybolacak ya da kırılacak bir parçası bulunmadığı için ürün defalarca kullanılabilir.

Sizde Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın