Flanşlı Dış Cephe İskele Sistemleri

Flanşlı dış cephe iskele sistemleri, tüm dünyada en çok tercih edilen iskele sistemlerinden birisidir. Güvenli ve pratik olması tercih sebebidir. Örümcek iskele ve mobil iskele olarak da bilinir.

Dış cephe ve kalıp işlemlerinde tercih edilen flanşlı dış cephe iskele sistemleri, yatay ve dikey boruların bağlantı noktalarından sabitlenmesiyle kurulur. Mobil iskele olarak adlandırılmasının sebebi nakliyesinin kolay olması ve hızlı kurulmasıdır. Yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir. Her türlü cephe çalışmalarında, sanat yapılarında, sanayi tesislerinde, asansör kuyularında, gemi yapım ve onarım işlerinde kullanılabilen çok amaçlı iş iskelesidir.

Flanşlı Dış Cephe İskele Parçaları Nelerdir?

Flanşlı iskele parçaları, değişik boylardaki yatay ve dikey borulardan oluşur. Borular TS EN 10219-1 standartlarında 48,3x3mm çapında üretilmelidir. Dikey elemanların flanş aralığı 50 cm ya da 1 metre olarak standartize edilmiştir. Bu borular,

  • Flanş
  • Kurtağzı
  • Kama

denilen üç parça ile birbirine bağlanır.

Flanşlı Dış Cephe İskele Kurumu Nasıl Yapılır?

Örümcek iskele kurulumu için çekiç ve insangücü yeterlidir. Alt ayar milleri ile zemin teraziye alınır. “U” başlıklı 4 yollu üst ayar milleri kullanılarak döşeme ve kiriş altı teraziye alınır. Flanş aralığı ihtiyaca göre 50 cm ya da 1 metre olarak ayarlanır. Ana taşıyıcı kirişler dört yollu başlıklara oturtulur. Kurtağzı ve kama kullanılarak borular sabitlenirerek kamalı-flanşlı iskele kurulur. Yükseklik, rüzgar, kapasite gibi etkenlere göre güçlendirmek için diagonal parçalarla desteklenir.

Flanşlı Dış Cephe İskele Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

  • Dikey borular kaynaksızdır. Daha hafif ve pratiktir.
  • Mobil İskele nakliye esnasında daha az yer kaplar.
  • Sağlam yatay ve çapraz borulardan oluşur.
  • Yürüme platformları uzun olduğundan tek kurulum ile daha büyük alanlar üzerinde çalışabilir.
  • Örümcek İskele düğüm noktaları sayesinde 300 kg/m2 taşıma kapasitesine sahiptir.

Flanşlı İskele Fiyatları

Flanşlı İskele fiyatları, bir çok farklı etkene göre değişkenlik gösterir. İskelenin kullanım alanı, süresi ve ölçüsü gibi faktörler iskelenin fiyatını belirler. Sıfır bir iskele sistemi almak yerine ikinci el flanşlı iskele almak daha avantajlı olabilir. Gürbüz İskele ikinci el flanşlı dış cephe iskele sistemleri için iletişime geçebilirsiniz.

-->