Güvenlikli İnşaat İskelesi

Güvenlikli İnşaat İskelesi

Güvenlikli İnşaat İskelesi temel amacı, tam emniyet ve tam koruma ilkesiyle kişilerin yaralanmalarını önlemek ve kötü durumların oluşmasına engel olmaktır. İnşaat İskelesi kapsamında eklenmiş olan güvenlik sistemleri sayesinde kullanılan malzemenin ve materyallerin korunmasını da sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem şirket çalışanlarının hem de şirketin yararını gözetebilir, karşılaşabileceğiniz mali zararlardan kaçınmış olursunuz.

Güvenlikli İnşaat İskelesi Sistemleri kullanılacağı yere ve hatta müşteri tercihlerine göre her anlamda değişiklik göstermektedir. Güvenlik Sistemleri TS EN 10219-1 normunun gereklerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu sayede iskele sistemlerimiz farklı koşullara ve standartlara tam uyum sağlayabilir. Ancak saniye veya şantiyede montaj işlemi yapılırken TS EN 10219-2 normuna uygun biçimde konumları belirlenmeli ve monte edilmelidir.

Güvenlikli İnşaat İskelesi Kullanım Alanları

Güvenlikli İskele genellikle çok katlı yüksek binaların inşaatında, sanayi tesislerinde, dış cephe montaj ve tesisat işlemlerinde tercih edilmektedir. Özellikle iş tehlikesinin ve risklerinin arttığı bu yerlerde inşaat çalışanlarını ve çevredeki insanların güvenliğini sağlanmış olur. Ayrıca yüksekten düşmelere, yangınlara ve tehlikelere karşı bölge korunmuş olur.

Güvenlikli İskele sadece iş riskinin fazla olduğu yerlerde kullanılmamaktadır.  İskele: Cephe çalışmalarında, sanat ve tarihi yapılara uygulanan düzenleme ve yenileme işlemlerinde, gemi imalatı sanayisinde, asansör kuyularında da tercih edilmektedir.

Güvenlikli İnşaat İskeleleri

İnşaat İskele Sistemleri kullanım şekline, yerine ve standartlarına göre 2 ana başlık altında incelenmektedir.

  • Güvenlikli Dış Cephe İnşaat İskelesi yapılarda her kata saç kalaslar koyularak güvenli çalışma ortamı sağlanır. Kapaklı merdivenler ile katlar arasında güvenli geçiş emniyeti düşmelere karşı önlemler sağlanır. Sistemin sabitlenmesi için duvar tiji kullanılır. Bu sayede sistemde bozulmalar, dengesizlikler ve sallanma olayı görülmez. Dış cephe iskele sistemleri TS-EN 12810 ve TS-EN 12811 standardına uygun üretilmiştir.
  • Güvenlikli Kalıp Altı İnşaat İskelesi çok amaçlı olup kurulması, sökülmesi, defalarca kullanılması ve güvenlik sistemleri ile tercih edilen sistemlerimizdir. Ekonomikliği ile kanıtlanmış kalitesiyle çağdaş inşaatların vazgeçilmez bir yapı elemanıdır.

İskele Kiralama

Kiralık Güvenlikli İskele hizmetimizle Türkiye’de yine ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kiralayabileceğiniz sistemler sayesinde ekonomik açıdan kar edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hızlı, kaliteli ve yüksek standartlardaki hizmetlerimizin tamamından sadece tek bir telefonla faydalanabilirsiniz. Daha fazla beklemeden bizimle iletişime geçin!

-->