H Tipi Dış Cephe İskelesi

H Tipi Dış Cephe İskelesi

H tipi dış cephe iskelesi özellikle inşaat sektöründe, binaların dış cephe işlemleri için yüksek katlara ulaşımda kullanılıyor. Kolay kurulum ve kullanım avantajlarının yanı sıra sunduğu yüksek güvenlik önlemleri ve taşıma kapasitesi sayesinde H tipi iskeleler sıklıkla tercih ediliyor.

H tipi dış cephe iskelesi genel olarak dikey ve yatay elemanlardan oluşmaktadır. İskelenin taşıma kapasitesini arttırmak için dikey elemanlar arasında diyagonal yerleştirilmiş destek elemanları da kullanılmaktadır.

H Tipi Dış Cephe İskelesi Nasıl Kurulmalıdır?

H tipi dış cephe iskelelerinde yatay, dikey ve diyagonal olmak üzere 3 farklı eleman kullanılmaktadır. Dikey elemanlar, iskelenin yüksekliğini arttırmakta kullanılırken, yatay elemanlar iskele üzerinde çalışan personel için çalışma alanı oluşturmaktadır. Diyagonal olarak dikey elemanların arasına yerleştirilen parçalar ise iskelenin taşıma kapasitesini arttırmaktadır. Diyagonal elemanlar, h tipi iskelenin kullanım sırasında yıkılmasını engelleyen en önemli parçalardır.

H tipi iskelelerin kurulumu yapılırken, elemanların konumu ve aralarındaki mesafeler büyük önem taşıyor. Dikey elemanların yüksekliği 2 metredir. 2 metrelik her dikey elaman arası uzunluğun 2,5 metre olması taşıma kapasitesi için en opsiyonel seçenektir. Yatay eleman olarak en güvenli seçenek metal kalaslar kullanmaktır. Ancak tercihe göre düz merdiven ve tahta kalaslar da kullanılabilir. İskelelerin taşıma kapasitesini arttırmak için her dikey eleman arasına 2şer adet diyagonal eleman yerleştirilmelidir.

H Tipi Dış Cephe İskele Fiyatları

H tipi iskele fiyatları genel olarak iskelelerin üretiminde kullanılan malzemelere ve iskelenin sunduğu avantajlara göre değişmektedir. İskele sistemlerinde kullanılan malzemelerin hem yüksek kuvvetlere karşı dayanıklı olması hem de ortam şartlarından minimum düzeyde etkilenmesi gerekiyor. Alacağınız iskele her ne kadar daha yüksek kuvvetler altında da bozulmadan kalabiliyor olsa da yağış olan bölgelerde iskelenin paslanması da kullanımı olumsuz etkileyecektir.

Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri olarak uygun fiyat avantajlarını, yüksek kalite ile buluşturuyoruz. Dış cephe işlemleri genellikle tek seferlik yapılan işlemlerdir. Bu işlemler için dış cephe iskelesi satın aldıktan sonra, iskeleye genellikle uzun yıllar boyunca ihtiyaç olmaz. İskele satın alırken harcadığınız yüksek maliyetler ise uzun vadede boşa yapılmış bir masraf olarak görülür. Bu nedenle tek seferlik dış cephe işlemleriniz için iskele kiralama en doğru seçenek olacaktır. Firmamız ile iletişime geçerek iskele kiralama fiyatları hakkında da detaylı bilgi alabilir, ihtiyacınız olan dış cephe iskelesine çok daha uygun fiyatlar ile kavuşabilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın