H Tipi İskele Fiyatları

H Tipi İskele Fiyatları

H tipi iskele fiyatları, birkaç farkı etkene göre hesaplanır ve buna göre değişiklik gösterebilir. H tipi iskeleler, pratik bir sistem olması ve iş güvenliğine katkıda bulunması ile oldukça tercih edilen bir dış cephe iskele sistemidir.

H tipi iskele fiyatları, iskelenin kullanılacağı alana, yüksekliğe ve genişliğe göre değişiklik gösterebilir. İskelede kullanılacak güvenlik önlemleri, inşaat güvenlik filesi gibi kullanılacak yan elemanlar da iskele fiyatlarını etkiler. H tipi iskeleler, çalışma prensibi ve pratik yapısı ile tasarruf etmenizi sağlayabilir.

H Tipi İskele Nedir?

H kovanlı iskele sistemi, pimli kilit sistemi ile kule şeklinde kurulan güvenlikli dış cephe iskeleleridir. Yüksek yapılar, tersaneler, enerji santrali inşaatları, yer altı inşaatları, viyadük ve köprü gibi pek çok farklı alanda kullanılabilir. Pratik bir sistem olması, kolay istiflenmesi ile ülkemizde çok tercih edilen bir sistemdir.

Güvenlikli H tipi iskele, H şeklindeki şasilerden ve H kovanlı elemandan oluşur. Şaseler üzerine H kovanlı elemanlar pimli kilit sistemi ile kitlenerek kurulur. Bu sistemi sayesinde bir kule gibi kurulur. Yüksek mukavemete ve taşıma kapasitesine sahiptir. Sadece insan gücüyle kurulabilir. Kurulum ve sökümü kolaydır. İstiflenmesinde fazla yer kaplamaz. Uzun ömürlü olması ve pratik bir sistem olması uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar. H tipi iskele fiyatları ararken sistemin bu özelliğinin de göz önünde bulundurulması gerekir.

 H Tipi İskele Standartları

H kovanlı iskeleler yüksek güvenlikli iskele sistemleridir. Yüksekte çalışmanın gerektirdiği iş sağlığı ve güvenliği gereksinimlerini sağlaması açısından uluslararası standartlarda üretilmiş olması gerekir. Bu standartlara uygun şekilde üretilmesi ve kullanılması malzeme ömrü açısından da önemlidir.

·       İskele çerçeveleri 48,3×3,00 mm kesitinde, diyagonal elemanlar 42×2,5mm, yatay elemanlar ise 34×2,0mm kesitinde üretilmelidir. Borular mekanik testlerden geçirilerek TS EN 10219-1 standartlarında üretilir.

·       Sistem TS EN 12811-2 standartlarında galvaniz kaplamalıdır.

·       EN ISO 3834-3 standartlarında gazaltı kaynak robotları kullanılarak kaynak işlemi yapılır.

·       Yürüme platformları 300kg/m2 taşıma kapasitesine sahip olacak şekilde üretilmelidir.

İkinci El H Tipi İskele Fiyatları

H kovanlı iskeleler talimatlarına uygun şekilde kullanılırsa uzun ömürlü ürünlerdir. Bağlantı sistemi ile rijit bir yapı oluştururarak, burkulmaya karşı sağlamdır. Bu yüzden doğru şekilde kullanılmış ikinci el iskele sistemleri de tercih edilebilir. Gürbüz İskele olarak, uluslararası standartlara uygun dış cephe iskele sistemleri üretmekte ve projelendirmekteyiz. İhtiyacınıza uygun dış cephe iskele sistemleri ve İkinci el h tipi iskele fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

-->