İskele Kalıp Sistemleri Kurulum Standartları

İskele Kalıp Sistemleri Kurulum Standartları

İskele Kalıp Sistemleri Kurulum Standartları için Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri, evrensel standartlara uygun olarak ürettiği tam güvenlikli iskele ve kalıp sistemleri ile müşterilerinin güvenliğini ve iş verimini düşünmekte, tüm ürünlerini bu çerçevede üretmektedir. Bununla ilgili olarak tam güvenlikli iskele ve kalıp sistemlerini kurmadan önce birtakım standartlar belirlemiştir ve kurulumu bu standartlara uygun olarak yapmaktadır. TS-EN 12810 ve TS-EN 12811 kriterlerine uygun olarak ürettiği tam güvenlikli iskele ve kalıp sistemleri ile ilgili tüm hizmetlerinde Projelendirme ve Süpervizörlük hizmetlerini de vermektedir.

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri’nin İskele Kurulum Standartları

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri, cephe iskele sistemlerini hem satılık hem de kiralık olarak müşterilerine sunmaktadır. İş güvenliğini maksimum düzeyde tutan firmamız, kurulum esnasında aşağıdaki standartlara riayet etmektedir:

  • Tüm iskele sistemlerimizin kurma, kullanma ve sökme aşamalarında inşaat mühendisi, inşaat teknikeri ve yüksek teknikerlerden yararlanıyoruz. Tüm plan mühendis ve teknikerler tarafından hazırlanıyor.
  • Bakanlığın koyduğu kurallara uygun olarak işinin ehli bir çalışan tüm çalışmaları koordine etmekte, size tüm sorunlarınız için yardımcı olmaktadır.
  • Tam güvenlikli iskele sistemlerimizi kurarken kullandığımız tüm parçalar sağlamdır, hiçbir biçimde korozyona (paslanma) uğramamıştır. Çatlamış, kırılmış ya da zarar görmüş parçalar kullanılmıyor.
  • Tam güvenlikli iskele sistemini kurmadan önce zemini tesviye ediyor, iskeleden aktarılacak yüklere uygun bir hale getiriyoruz.
İskele Kalıp Sistemleri Kurulum Standartları
İskele Kalıp Sistemleri Kurulum Standartları

İskele Kalıp Sistemleri Kurulum Standartları

  • Eğer tam güvenlikli iskele sistemi kazı alanı çevresine kurulacaksa çökmelere karşı sistem destekleniyor.
  • Personelin yüksek noktalarda güvenli bir şekilde çalışabilmesi için bir çalışma yöntemi belirleniyor.
  • Tam güvenlikli iskele sistemi elektrik hatlarının civarına kurulacaksa eğer, hattaki elektriğin kesilmesi sağlanıyor, hatla teması engelleyecek yalıtkan bariyerler yapılıyor, kullanılacak uzun malzemeler ve rüzgarın hatlar üzerindeki salınım etkisi de göz önünde bulundurularak gerekli güvenlik mesafesi alınıyor.
  • İskele kurulacak yapının etrafındaki araç ve yaya trafiği dikkate alınarak gerekli tedbirler alınıyor.
  • Tam güvenlikli iskele kurulumunda görev alacak olan çalışanlar için tam vücut emniyet kemeri, emniyet halatı (lanyard), enerji emici, karabine, uygun ankraj noktası gibi koruyucu giysiler ve donanımlar temin ediliyor.
  • En önemlisi iskelenin kurulum ve kullanım şekline göre sağlamlık ve dayanıklılık hesapları ile statik hesaplar da yaptırılıyor.

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri için personelinizin ve çevredeki insanların güvenliği çok önemlidir.  Bu yüzden firmamız tam güvenlikli iskele sisteminin kurulumun her aşamasında size en iyi hizmeti vermektedir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın