İskele Tipleri

Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri, güvenlik ve emniyet anlayışı ile tüm ihtiyaçlarınıza uygun iskele tipleri üretmektedir. Dış cephe iskele sistemleri ve kalıp altı iskele sistemleri ile firmamızın kendi üretimi olarak müşterilerine sunduğu iskele tipleri arasındadır. Can ve mal güvenliğini üst düzeyde koruyan, projelerinizi hızlı bir biçimde bitirmenizi sağlayan iskele tipleri ile hem zamandan kazanıyorsunuz hem de can güvenliğini sağlıyorsunuz.

Farklı Özellikleri ile İskele Tipleri

Binlerce kiloluk ağırlığı taşıyabilen dış cephe iskele sistemleri, ağır sanayide, asansör kuyularında, gemi inşaatlarında, alışveriş merkezlerinde yük taşımak için, enerji, sanayi ve sağlık tesislerinde kullanılmaktadır. Dış cephe iskele sistemleri ile yüzlerce metre yükseğe çıkabilirsiniz. Sabitleyici yapısı iskelenin çökmesini engeller ve güvenliği sağlar. Malzeme kalitesi üst düzeyde olan dış cephe iskele sistemlerinin kurulum ve sabitleme işlemleri Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri tarafından yapılmaktadır. 3 çeşit dış cephe iskele sistemi vardır:

  • Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi: Gemi imalat tesislerinde ve sanayi tesislerinde kullanılan Güvenlikli H Tipi İskele Sistemi çok amaçlı olarak farklı cephe işlerinde kullanılmaktadır.
  • Kamalı Flanşlı İskele Sistemi: Bütün cephe projelerinde kullanabileceğiniz Kamalı Flanşlı İskele Sistemi; asansör kuyularında, sanayi tesislerinde, gemi yapım ve onarım işleri ile sanatsal ve tarihi yapıların restorasyonunda kullanılmaktadır.
  • Modüler İskele Sistemi: Yapıların iç ve dış cephelerindeki tüm montaj, tesisat ve restorasyon işlerinde kullanılan Modüler İskele Sistemi, tekerlekli olduğu için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir.
İskele Tipleri
İskele Tipleri

Kalıp Altı İskeleler

Kalıp Altı İskele Sistemi, tüm döşeme sistemlerinde kullanılabilmektedir. Yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olan kalıp altı iskele sistemi, farklı projelere kolayca uyum sağlamaktadır. Maksimum güvenlik sağladığı gibi projelerinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır. Kolayca sökülüp takılabilen kalıp altı iskele sistemi, viyadük, sanayi, köprü, santral gibi yüksek uzunluktaki ağır betonların kullanıldığı projelerde tercih edilmektedir. Kalıp altı iskele sistemi çeşitleri hakkında kısaca bilgi vermek gerekir:

  • Cup-Lock İskele Sistemleri: Döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılan bir taşıyıcı sistem olan Cup-Lock İskele Sistemleri, kilitleme ve yük aktarma özelliği bağlamında oldukça ideal bir sistemdir.
  • Masa Tipi İskele Sistemleri: Köprü, viyadük, sanayi, santral gibi yüksek ve ağır betonlu projelerde döşeme ve kiriş kalıbı taşıyıcı elemanı olarak kullanılmaktadır. Yüksek noktalarda ağır yüklerin kullanımını kolaylaştırmaktadır.
  • Teleskop Direkler: Esnek ve pratik bir sistem olan Teleskop Direkler, dikme döşeme ve kiriş kalıbı uygulamalarında kullanılmaktadır.
  • Kovanlı İskele: Köprü, viyadük, santral gibi yüksek ve ağır betonlu projelerde kullanılan Kovanlı İskele Sistemi, oldukça emniyetli ve güvenlidir.

Gürbüz İskele Güvencesi

Yılların deneyimine sahip olan Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri, alanında uzman ekipleri vasıtasıyla Süpervizörlük ve Projelendirme hizmetleri de vermektedir. Uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın