kalıp altı iskele sistemleri

Kalıp Altı İskele Sistemleri bir yapının inşasında büyük bir yere sahip olan, güvenli ve ekonomik iskele sistemleridir. Kurulumu ve sökülmesi oldukça kolaydır. Defalarca kez kullanılabilmesi ve ilgili kurumlarca onaylanmış üstün kalitesiyle, çağdaş inşaatların vazgeçilmez yapı elemanlarından biridir. Yüksek miktarda yük taşıma kapasitesi ile farklı projelere hızlı bir şekilde adapte edilebilmektedir. Kolay taşınabilmesi ve kolay depolanabilmesi, bu sistemlerin tercih edilmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

Kalıp Altı İskelesi diğer özelliklerinin yanı sıra, kullanıcılara yüksek miktarda iş güvenliği sağlamaktadır. Bu sayede çalışanların ve çevredeki yerel halkın sağlığı korunmuş, istenmeyen kazaların meydana gelmesi engellenmiş olur. İş güvenliği yönetmeliği ışığında üretilmiş olan Kalıp Altı İskele Sistemleri ve sunduğu fırsatlara siz de tek bir telefonla sahip olabilirsiniz.

Kalıp Altı İskele Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kalıp Altı İskelesi; mantar, asmolen kirişli vb. her türlü döşeme sisteminde kullanılan ideal sistemlerdir. Projelerinize kolaylıkla uyarlanabilir.

Özellikle son yıllarda, köprü, viyadük, sanayi, santral inşası gibi ağır betonların kullanıldığı projelerde tercih edilmektedir. Sistemlerde, yatay ve düşey bağlantılar, rijit bir çerçeve oluşturduğundan, yüksek döşemelerde ekstra güvenlik sunmaktadır. Bağlantı noktalarındaki kilitleme ve yük aktarma özelliği açısından döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılabilecek en ideal sistemlerdir.

Kalıp Altı İskele Çeşitleri Nelerdir?

Kalıp Altı İskele Sistemleri kullanılacağı projeye ve projenin gereksinimlerine uygun olarak uyarlanıp, değişebilmektedir. Cup-Lock İskele, Masa Tipi İskele ve Kovanlı İskele olmak üzere 3 ayrı iskele çeşidi bulunmaktadır. İskeleler, projelerdeki ihtiyaçlara uygun olarak Teleskop Direkler ile desteklenebilmektedir.

  • Cup-Lock İskele

Cup-Lock İskele sistemi; döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılan taşıyıcı bir sistemdir. Cephe iskelesi olarak da kullanılabilir. Yatay ve düşey elemanlardan oluşmaktadır. Yatay elemanlar 48×2.5 mm, düşey elemanlar 48×3 mm kesitindedir.

Tabana yerleştirilen ayar mili yardımı ile iskelenin yüksekliği hassas bir biçimde ayarlanabilir ve her türlü engebeli arazide rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

  • Masa Tipi İskele

Masa Tipi İskele sistemi; merdiven kulesi uygulaması sayesinde, derin ve yüksek çalışma alanlarında, iş güvenliği ve emniyeti sağlamaktadır. 3 ana elemandan oluşmaktadır. Bunlar, yatay eleman, diyagonal eleman ve çerçeve elemanıdır. Yatay eleman 34×2.5 mm, diyagonal eleman 34×2.5 mm, çerçeve elemanı 60×4 mm kesitindedir.

150/110 cm, 150/150 cm, 150/180 cm yüksekliğindeki 3 farklı Ana Çerçeve elemanı vardır. Alt ve üst ayar elemanları ile her türlü döşeme yüksekliğinde uygulanabilir ve kullanım kolaylığı sağlar.

  • Kovanlı İskele

Kovanlı İskele sistemi; hızlı montaj ve demontaj özelliği sayesinde zaman ve işçilikten yüksek tasarruf sağlayan, son derece emniyetli bir sistemdir. Alt – Üst Çerçeve elemanı, H eleman ve Diyagonal (Çapraz) eleman olmak üzere 3 ana elemandan oluşmaktadır.

100-100 cm, 110-110 cm ve 120-120 kuleler halinde, H elemanların birbiri içine geçmesi ile pratik bir şekilde kurulmaktadır. Her bir kule 45 kN taşıma kapasitesine sahip olup sistemin dayanımı ve stabilizasyonu yüksektir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın