Kalıp Altı İskele Sistemleri

Kalıp altı iskele sistemleri bir yapının inşasında önemli bir konuma sahip, güvenli ve ekonomik iskele sistemleridir. Kurulumu ve sökümü son derece kolaydır. Defalarca kez kullanılabilmesi ve ilgili kurumlarca onaylanmış üstün kalitesiyle, günümüzde inşaat projelerinin vazgeçilmez yapı elemanları arasınadır.

Kalıp altı iskele sistemleri kullanıcılara yüksek seviyeli iş güvenliği sağlamaktadır. Bu sayede çalışanların ve çevredeki halkın sağlığı korunmuş ve istenmeyen kazaların meydana gelmesi engellenmiş olur. İş güvenliği ve kalıp altı iskele yönetmeliği doğrultusunda üretilmiş olan sistemlerimize ve sunduğu fırsatlara tek bir telefonla sahip olabilirsiniz.

Kalıp Altı İskele Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Öncelikle kalıp altı iskele nedir? Sorusunu yanıtlayalım. Kalıp altı iskeleleri; mantar, asmolen kirişli vb. her türlü döşeme sisteminde kullanılabilen ideal sistemlerdir. Projelerinize kolaylıkla uyarlanabilir. Yüksek miktarda yük taşıma kapasitesiyle farklı projelere hızlı bir şekilde uyarlanabilir. Kolay taşınabilmesi ve kolay depolanması, bu sistemlerin tercih edilmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

Özellikle son yıllarda, köprü, viyadük, sanayi, santral inşası gibi ağır betonların kullanıldığı projelerde tercih edilmektedir. Sistemlerde yatay ve düşey bağlantılar, rijit bir çerçeve oluşturduğundan, yüksek döşemelerde ekstra güvenlik sunmaktadır. Bağlantı noktalarındaki kilitleme ve yük aktarma özelliği açısından döşeme ve kiriş kalıbı altında kullanılabilecek en ideal sistemlerdir.

Tüm kalıp altı iskele projesi seçenekleri için kalıp altı iskele fiyatları ya da kalıp altı iskele kiralama gibi konular hakkında bilgi almak için, web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kalıp Altı İskele Sistemleri
Kalıp Altı İskele Sistemleri

Kalıp Altı İskele Çeşitleri Nelerdir?

Kalıp altı iskele, kullanılacağı projeye ve projenin gereksinimlerine uygun olarak uyarlanıp değişebilmektedir.

  • Cuplock iskele,
  • Masa tipi iskele ve
  • Kovanlı iskele olmak üzere üç farklı iskele çeşidi bulunmaktadır.

İskeleler, projelerdeki ihtiyaçlara uygun olarak teleskop direkler ile desteklenebilmektedir.

“Cup-Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri”

Bu iskeleler; kiriş ve döşeme kalıbı altında kullanılan taşıyıcı sistemlerdir. Cephe iskelesi olarak da kullanılabilirler. Yatay ve düşey elemanlardan oluşurlar. Yatay elemanlar 48×2.5 mm, düşey elemanlar 48×3 mm kesitindedir.

Cup lock iskele kurulumu sırasında tabana yerleştirilen ayar mili yardımıyla, iskelenin yüksekliği hassas bir biçimde ayarlanabilir. Böylece her türlü engebeli arazide rahat bir şekilde kullanılabilir.

“Masa Tipi Kalıp Altı İskele Sistemleri”

Masa tipi iskele nedir? Masa tipi iskele sistemi; merdiven kulesi uygulaması sayesinde, derin ve yüksek çalışma alanlarında, iş güvenliği ve emniyeti sağlamaktadır. 3 ana elemandan oluşmaktadır. Bunlar,

  • Yatay eleman
  • Diyagonal eleman ve
  • Çerçeve elemanıdır.

Kalıp altı iskele hesabı için uzunluk, genişlik, yükseklik, dikey eleman, yatay ve ara yatay elemanlar gibi faktörlerin bilinmesi gerekmektedir. Masa tipi iskelelerde yatay eleman 34×2.5 mm, diyagonal eleman 34×2.5 mm, çerçeve elemanı 60×4 mm kesitindedir. 150/110 cm, 150/150 cm, 150/180 cm yüksekliğindeki 3 farklı ana çerçeve elemanı bulunmaktadır. Alt ve üst ayar elemanları ile her türlü döşeme yüksekliğinde uygulanabilir ve kullanım kolaylığı sunar.

“Kovanlı Kalıp Altı İskele Sistemleri”

Kovanlı iskele sistemi; hızlı montaj ve demontaj özelliği sayesinde zaman ve işçilikten yüksek tasarruf sağlayan, son derece emniyetli bir sistemdir. Alt – üst çerçeve elemanı, H eleman ve Diyagonal (Çapraz) eleman olmak üzere 3 ana bölümden oluşmaktadır.

100-100 cm, 110-110 cm ve 120-120 cm’lik kuleler halinde, H elemanların birbiri içine geçmesi ile pratik bir şekilde kurulmaktadır. Her bir kule 45 kN taşıma kapasitesine sahip olup sistemin dayanımı ve stabilizasyonu yüksektir.

Mekanik testlere tabii tutulmuş TS EN 10219-1 belgeli standart boru ve profillerden üretilir. Üretim EN ISO 3834-3 kalite standartlarında gazaltı kaynak robotlarında yapılmaktadır.

İskele Kurulum Yönetmeliği kapsamında yapılan kurulumlarda; iş kaza oranının oldukça düşük, hatta neredeyse yok denecek bir seviyede olduğu gözlemlenmiştir.

Kalıp altı iskele fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için, müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilir, mevcut indirimlerden ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

-->