Katlanır İskele

Katlanır iskele inşaat sektöründe kullanılması için tasarlanan modüler yapılardır. Farklı boyutta parçaların birleşimiyle beraber uygulandığı yerlerde erişimi kolaylaştıran güvenli inşaat elemanlarından oluşmaktadır.

Katlanır iskele sistemi yüksek yapılarda, dış cephe işleri yapımında çalışanların maksimum güvenliğini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Çalışma esnasında platform üzerindeki ekipmanlar sayesinde düşme riskini minimuma indirmiş olup kullanıldıkları inşaat alanlarına göre demir, çelik, kereste ve alüminyum gibi farklı malzemelerden de üretilmektedir.

Katlanır Mobil İskele Sistemleri

Mobil katlanır iskele sistemleri, tekerlekli alt yapısı sayesinde iç mekanlarda kullanım kabiliyetini kolaylaştırmaktadır. Fren kabiliyeti de sunan sistemin arızalanması durumunda yandaki profillerden destek alınarak yapılan işin güvenli olarak tamamlamasını sağlar. Boyutları istenilen seviyeye göre ayarlanabilen bu yapılar sayesinde tek bir kişinin de istediği konuma göre hareketi sağlanabilmektedir. Modüler yapısı sayesinde büyük kolaylıklar sağlayan, kompakt olarak katlanabilen ve az yer kaplamasını sağlayan bu yapılar, kurulum, nakliye ve iş sonrası depolama aşamalarında diğer sistemlere göre rahatlık sağlarlar.

Mobil iskelelerin kullanımında yaygın olan alanlar, inşaat, elektrik, tadilat, dekorasyon olarak sıralanabilir. Diğer iskele sistemlerinde bağlantılar tek tek yapılırken, mobil sistemde ise parçaların bir bütün olarak gelmesi ve doğru talimatlar izlenerek kurulumu kolaylıkla yapılabilmektedir. İnsan gücüne dayalı bir sektör olması sebebiyle ekonomik ve daha verimli çalışabilmesi için hafif ve sağlam materyallerden üretilen bu yapılar iş ağırlığını ve de güvenli çalışmayı sağlamaktadır.

Katlanır İskele

Mobil katlanan iskele sisteminin genellikle dış etkenlere maruz kaldığından yağmur, güneş, rüzgarlara da dayanmalıdırlar. Modüler yapısı sayesinde kullanılmadığı durumlarda hafif yapısı nedeniyle bulunduğu yerden kaldırılması, hava muhalefetine maruz kalmaması sayesinde ömrünün uzun olması sağlanabilir. Katlanır mobil sistemler ergonomik yapıları sayesinde kullanım kolaylığı sağlarlar. Dış cephe iskeleleri bağlantı sistem çeşidine göre sınıflandıracak olursak:

  • Flanşlı Kamalı İskele Sistemi
  • H Tipi Güvenlikli Cephe İskele Sistemi
  • Fincanlı İskele Sistemi

Bu iskele sistemlerinin de gerekli durumlarda inşaatta kullanılması gereken yerlere göre değişkenlik gösterebilir. Katlanır iskele ise yukarda belirtilen sistemleri kapsamakla beraber kullanımı kurulumu oldukça rahat olup her inşaat alanına uygulanması mümkündür.

-->