Kiralık Flanşlı Örümcek İskele

Kiralık Flanşlı Örümcek İskele

Kiralık flanşlı örümcek iskele sistemleri sayesinde siz de birkaç hafta sürecek dış cephe ve çeşitli işlemleriniz için ilerleyen dönemlerde kullanmayacağınız iskeleleri satın almak zorunda kalmıyorsunuz.

Kiralık flanşlı örümcek iskeleler genellikle tarihi yapıların restorasyon işlemlerinde, inşaat sektöründe ve gemi inşaatlarında tercih edilmektedir. İskelelerin ihtiyaç olan şekillerde yeniden tasarlanabiliyor olması, kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor.

Flanşlı Örümcek İskelelerin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Flanşlı örümcek iskeleler, farklı uygulamalara göre özel olarak kurulmaktadır. Gürbüz İskele tarafından üretilen tüm iskele sistemleri, çeşitli güvenlik standartları çerçevesinde üretilmektedir. Bu sayede çalışma ortamınızda çalışanlarınız için güvenli bir iş ortamı kurabilirsiniz.

Dilerseniz kiralık flanşlı örümcek iskelelerin kurulumu Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

  • İskelelerin kurulumunda, uygulama yapılacak alana ve ihtiyaca göre iskelenin nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiği planlanır.
  • Bunun ardından iskelenin zemin katı yere sabitlenir ve kuruluma başlanır.
  • Kurulum sırasında iskelenin flanşlı kısımları çekiç kullanılarak sabitlenir ve iskele güvenli bir hale getirilir.

İskele kurulumu sırasında, her bir dikey eleman arasına 1 metre boşluk bırakılmalıdır. Yatay elemanlar, iskeleler üzerinde rahat hareket etmeyi sağlarken diyagonal elemanlar ise iskelenin yük dağılımını dengelemekte kullanılmaktadır.

Firmamız tarafından kurulan flanşlı örümcek iskele sistemlerinde, iskele boyutu ne kadar geniş ya da dar olduğu fark etmeksizin, iskelenin her bir ayağı 40 kN yüke kadar dayanabilir. Böylece tüm inşaat ve bakım işlemlerinizde kullanabileceğiniz güvenli bir iskele haline gelir.

Flanşlı Örümcek İskelelerin Avantajları Nelerdir?

Flanşlı örümcek iskeleler, diğer iskele türlerinden farklı olarak ihtiyaca göre istenilen yüksekliğe kadar kurulabilmektedir. Bu iskele türlerinin tasarımında farklı genişlik ve uzunlukta elemanlar kullanılması, iskele sistemlerinin istenilen tüm şekillerde tasarlanmasına imkan sağlıyor.

Örümcek iskele sistemlerinin diğer iskelelere kıyasla bir diğer avantajı ise merdiven ve korkuluk yerleştirmeye elverişli olmalarıdır. Diğer iskele sistemlerinde merdiven ve benzeri ekipmanlar, iskelenin dengesini bozmaktadır. Ancak örümcek iskelelerin ayak kısımlarında yük dağılımı eşitlenmektedir. Böylece örümcek iskeleler uygun tasarımlar ile kule merdiveni olarak da kullanılabilmektedir.

Örümcek iskeleler, diğer iskele sistemlerine kıyasla çok daha fazla yük taşıyabilir. İskelelerde kullanılan diyagonal elemanlar, iskelenin ayaklarına binen yükü hafifleterek daha fazla yük taşınmasına imkan sunmaktadır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın