Kolon Kalıp Sistemleri

Kolon kalıp sistemleri; ayarlanabilen, tekrar tekrar kullanılabilen ve istediğiniz sonuçları alabileceğiniz kalıp sistemleri arasındadır. Kolon kalıp sistemleri ile malzeme israfını engellediğiniz gibi ekonomik olarak da rahatlık hissedersiniz. Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri’nin ürettiği kolon kalıp sistemleri, firmanızın tüm inşaat işlerini rahatça yapabilmesini sağlıyor.

Kolon kalıp sistemlerinde kullanılan panolar, proje başladığında hazırlanıyor ve projenin sonuna kadar sökülmeden vinç ile taşınabiliyor. Ve böylece hem zamandan hem de işçilikten kazanıyorsunuz. Kolon kalıp sistemleri beton yüzeyine zarar vermiyor ve kusursuz bir çalışma ortamı sağlıyor.

Kolon Kalıp Sistemleri

İnşaat alanlarında kullanılmak üzere üretilen farklı işlevlerde kalıp sistemleri vardır. Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri farkıyla elde edebileceğiniz bu kolon kalıp sistemlerini tanıyalım:

  • Tırmanır Kalıp

Tırmanır kalıp tırmanma askısı ve beton zemine konumlandırılan tırmanma konsollarının üzerinde kurulan platform sayesinde hem perde kalıbının oturacağı bir taban elde edilmekte, hem de

Kolon Kalıp Sistemleri

Kolon Kalıp Sistemleri

güvenli ve sağlam bir çalışma alanı sağlamaktadır.

  • Tek Taraflı Kalıp

Tek taraflı kalıp alan problemi ile sadece bir tarafına kalıp yerleştirilen perdelerde, barajlar, köprüler ve yeniden yapılanan bölgelerde, yeraltı otoparklarındaki perdelerde kullanılan bir sistemdir.

Çelik perde kalıpları oldukça uzun kullanım ömrüne sahip ve sıva gerektirmeyen düzgün beton yüzeyler elde etmek için kullanılan fonksiyonel bir sistemdir. Montaj ve demontajı son derece hızlı ve basit olup perde, kolon, kiriş ve döşemelerde güvenli çalışma imkanı sunmaktadır.

Ahşap Kirişli Dairesel Kalıp farklılaşan çap boyutunda dairesel perdelerin bulunduğu Projelerde uygulanan ekonomik, hızlı ve zaman kazandırıcı çözümler sağlayan bir sistemdir. Sistem plywood, ahşap kiriş ve çelik perde kuşakları olmak üzere 3 ana elemandan oluşur. Çelik kuşaklar gergi aparatları ile esnetilerek panolar dairesel form alır.

  • Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp

Ahşap Kirişli Perde Kolon Kalıp kullanma seçenekleri oldukça geniş ve güvenli bir kalıp sistemdir. Sistemi vinçle ve elle taşınır şekilde dizayn etmek mümkündür. Çağımız teknolojisinde kullanılan en yaygın kalıp sistemidir. İskele kalıp sistemlerimiz arasında yer alan ürünlerimizden birisi olan ahşap kirişli perde ve kolon kalıplarımızı da farklı pek çok alanda güvenli bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri, firmanız için yılların deneyimi ile güvenli bir çalışma ortamı hazırlıyor. Farklı kolon kalıp sistemleri ile işlerinizi kolaylaştırıyor.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın