Perde Kalıbı Nasıl Yapılır?

Perde Kalıbı Nasıl Yapılır

Perde Kalıbı Nasıl Yapılır ve bunun gibi faydalı sistemler nerede ve ne zaman kullanılır öğrenmek ister misiniz? Öncelikli olarak Perde Kalıbı her an veya durumda tercih edilen bir seçenek değildi. Ancak bilindiği üzere ülkemizde yükseltiler ve engebeler oldukça fazladır. Bu gibi durumlar inşaat ve şantiyelerde bazı risklere ve tehlikelere yol açmaktadır. Bu sebeple Perde Kalıbı yayınlanmış olan son yönetmeliğe göre artık her inşaatta olmak zorunda olan taşıyıcı yapı elemanıdır.

İnşaatlarda yapıyı dış etkilerden koruyacak olan Çevre Perde Duvar çalışması yapılır. Bunun ardından yapının toprakla ilişkisini kesmek için mantolama nem izolasyon işlemi uygulanır. Bu sayede hem yapının hem de çevrenin güvenliği sağlanmış olur. Perde Duvar veya Perde Kalıbı olarak bilinen sistemler düşük maliyetli olmasıyla birlikte üst düzey bir koruma sağlar. Peki, Perde Kalıbı Nasıl Yapılır ve hangi detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Perde duvarlar binaya temel olarak üç özellik katar.

Perde Kalıbı Nasıl Yapılır
Perde Kalıbı Nasıl Yapılır

Perde Kalıbı temel görevi yatay yükleri taşımak ve binanın yatay ötelenmesini sınırlandırmaktır. Perde Kalıbı bu sebeple sünek olacak şekilde ayarlanmalıdır. Bu gibi işlemler ancak bu alanda profesyonel kişiler tarafından profesyonel ekipmanlar yardımıyla yapılabilir.

Gürbüz İskele ve Kalıp Sistemleri olarak sektördeki ismimizle ve çalışmalarımızla sizlere yardımcı olmak için buradayız. Perde Kalıbı Nasıl Yapılır öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Perde Kalıbı Nasıl Yapılır?

Betonarme Perde Duvar Kalıbı yapımı kolay olmasına rağmen birçok önemli detaya ve aşamaya sahip bir sistemdir. Kolon Kalıp sistemlerinde olduğu gibi Perde Kalıbı atılırken insan gücü kesinlikle kullanılamaz. Ancak Perde Kalıp Montajı yapılırken bu alanda uzman kişiler tarafından süreç takip edilmeli ve uygulanmalıdır. Kalıp Montajı Nasıl Yapılır öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir, Projelendirme ekiplerimizden en uygun fiyatla faydalanabilirsiniz.

Perde Kalıp aynı zamanda Merdiven Kalıp olarak da bilinmektedir. Merdiven Kalıp Çakımı betonarme perde duvar hesabı yapıldıktan sonra sistemlerde herhangi bir sıkıntı çıkmaması durumunda uygulanabilir.

Perde Duvar Temeli atılmaya başlanır ve duvar için Perde Boyutlandırma işlemi uygulanır. Perde Duvar Kalıbı belirlenen ölçülere göre hazırlanır ve beton dökülmeye başlanır. Kalıp içersindeki beton kuruduktan sonra yine uzman kişiler tarafından Kalıp Sökümü yapılır.

Tabliye Kalıbı Nedir ve Temel Kalıbı Nasıl Yapılır öğrenmek ister misiniz? Detaylı bilgi almak için sosyal medya hesaplarımızı inceleyebilir veya blog sayfamızdaki yazılarımızı takip edebilirsiniz.

-->