Teleskopik Direk Sistemleri

Teleskopik Direk Sistemleri

Bir döşeme kalıp sistemi olan Teleskopik Direk Sistemleri, döşeme yükleri dikkate alınarak mahya ve ızgara aralıkları ile teleskopik boru dikme aralıkları ayarlanabilen bir sistemdir. “Teleskopik iskele, teleskopik dikme, teleskop dikme, demir direk, inşaat direği, teleskop direk ve demir dikme” şeklinde farklı isimlerle de anılan ve farklı kullanım şekillerine sahip olan teleskopik ayarlanabilir dikme sistemleri, teleskopik boru dikmeler (300-350-400 cm) ve üç ayaklarla (tripodlarla) desteklenmektedir.

Teleskopik Direk Sistemleri

Gürbüz iskele kalitesi ve güvencesiyle imal edilen teleskopik direkler, TR-EN 1065 kalite standardına uygundur. Ayarlanabilir teleskopik dikme sistemi;

  • Konutlarda
  • Villalarda
  • İş ve alışveriş merkezlerinde
  • Hastanelerde ve sağlık tesislerinde

kullanılmaktadır. Bu sistemin montajı ve demontajı son derece kolaydır. Farklı yüksekliklere ayarlanabilen ve her yerleşim yeri için planlanabilen teleskopik iskele sistemleri, diğer sistemlerle uyum içerisinde kullanılabilmektedir. Sistemin ana elemanı olan dikmelerin yanı sıra Üçayak, U Başlık ve Çift Yollu Başlık gibi yardımcı destek elemanları kullanılmaktadır.

Teleskopik Direk Sistemleri
Teleskopik İskele Sistemleri

Teleskopik Direk Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Asmolen döşeme ya da çok kirişli ince bir döşeme ile zahmetsizce kalıplanan sistem, birbirinden farklı döşeme tipleri ve farklı geometriler için son derece esnek bir çözüm olarak dikkat çekmektedir. Geleneksel kalıp sistemi ile karşılaştırıldığında 30 kN olan dikmelerin taşıma kapasitesi, döşeme kalıbının daha az sayıda dikme ile daha hızlı ve düşük işçiliklerle oluşmasını sağlar. Konvansiyonel kalıp sistemlerine göre 20 kat daha fazla kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca işçilik maliyetlerinin düşük olması ve daha az malzeme kullanılarak yapılmasından dolayı oldukça ekonomiktir.

Teleskopik Ayarlanabilir Dikme Avantajları

Teleskopik dikme sistemleri pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir:

  • Her çeşit döşeme kalıbını meydana getirmek üzere dört yollu ya da U başlık ile tripod ve H20 ahşap kiriş ile beraber kullanılır.
  • Esnek, ayarlanabilir, ekonomik ve fazla kullanım sayısına sahiptir.
  • Döşeme yükü dikkate alınarak kalıp malzemesi seyreltip sıkılaştırılabilir.
  • Çalışma alanına göre farklı yüksekliklerde üretilebilir.
  • Ekonomiktir ve güvenilirliği kanıtlanmıştır.

Gürbüz İskele Kalıp Sistemleri, ayarlanabilir teleskopik direk sistemlerini projelendirmekte, montajını ve demontajını yapmaktadır. Ayrıca kiralık olarak da müşteriye sunulan sistem, işlerinizi zamanında bitirmenizi sağlamaktadır. Detaylı bilgi almak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, telefon numaramızı arayabilir, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın