Teleskopik Direk

Teleskopik direk sistemleri çoğunlukla mobil araçlarda kullanılan, uzayabilen yapıdaki teleskopik borulardan meydana gelmektedir. Kolayca taşınabilmeleri onları son derece kullanışlı sistemler haline getirmektedir. Yükseklikleri ayarlanarak değişikliklere kolayca uyum sağlayabilen sistemler, işlerinizi daha verimli yürütmenizi sağlamaktadır.

Teleskopik direk nedir? Genellikle iki farklı türde üretilen ve konut, alışveriş merkezi ya da sağlık tesisi gibi projelerde başarıyla kullanılan yapılardır. Üretimde TS-EN 1065 kalite standartları göz önünde bulundurulmalıdır. Peki teleskopik dikme nedir? Teleskopik direkler piyasada inşaat direği, demir dikme veya inşaat kalıp direği gibi isimlerle de bilinmektedir.

2. El Teleskopik Direk Fiyatları

Teleskopik dikmeler, hafif ve dayanıklı malzemelerden üretilirler. Farklı direk çeşitleri farklı özellikleri bünyesinde barındırabilir. Örneğin direğin tepe noktasına yerleştirilecek bir adaptör ile farklı malzemeleri sisteme bağlamak mümkün olmaktadır. Teleskopik dikme direkleri inşaat malzemesi olarak son derece işlevsel bir yapıdadır.

Satılık teleskopik inşaat direği modelleri arasında ikinci el olarak da tercih edilebilen alternatifler yer almaktadır. Bu direkler oldukça sağlam ve hafif yapılı olarak imal edildiklerinden özellikle de inşaat sahalarında olan kullanımları verimli olmaktadır. Madencilik, restorasyon ve geri dönüşüm faaliyetlerinde de dikme direklerden yararlanılabilmektedir.

Teleskopik Direk

Uzun süreli kullanımlar planlanıyorsa ikinci el yerine sıfır ürünlerin tercihi tavsiye edilmektedir. Böylece daha dayanıklı, uzun ömürlü ve garantili ürünlere sahip olunabilmektedir. Kısa süreli projelerde, geçici bir kullanım planlanıyorsa teleskop direği kiralama seçeneği öne çıkmaktadır. Peki inşaat demir direği fiyatları ne kadar? Fiyatlar; direğin boyutuna ve yapımında kullanılan malzemenin niteliğine göre değişebilmektedir. Güncel fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teleskopik Direk Ölçüleri

Teleskopik dikme direk ne demek? Teleskop direkleri genellikle betonarme yapıların inşasında kullanılan yardımcı öğelerdir. Kalıp sistemlerinin yüksekliğinin ayarlanmasında ve betonun donması gibi aşamalarda kalıpları desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Dikme direk mekanizması gereği, montaj da demontaj da hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Gürbüz İskele tarafından üretimi gerçekleştirilen teleskopik demir direkleri ayarlanabilen yapıdadır. Sistemler genellikle 300, 350 ve 400 cm’lik boru dikmelerden meydana gelmektedir. Üretimde hem yerel hem de küresel çaptaki kalite standartları dikkate alınmaktadır. Böylece güvenlik maksimum seviyelere ulaşmaktadır.

İkinci el inşaat malzemeleri olarak da temin edilebilen dikme direkler ile projelerinizde hız kazanın! Tüm döşeme kalıbı türlerini oluşturmak için kullanılabilen bu ürünler, u başlık ve çift yollu başlık gibi geliştirmelerle farklı gereksinimlere yanıt verebilmektedir. Dikme direklerin önemli avantajlarından biri de aynı anda farklı yüksekliklerde gerçekleştirilecek uygulamalarda kullanılabiliyor oluşudur. Bunu, farklı uzunluklarda tasarlanan ve ayarlanabilen yapısına borçludur.

Teleskopik Direk

Teleskopik Dikme Nedir?

Dikme direklerin, teleskopik dikme gibi isimlerle anıldığından daha önce söz etmiştik. İnşaat geniş kapsamlı bir sektör olarak genel anlamda inşa faaliyetlerini içermektedir. Restorasyon, geri dönüşüm gibi uygulamalarda da bahsi geçen dikme direklerden yararlanılabilmektedir. Direklerin hangi boyutta olacağı, kullanılacağı projeye göre değişebilmektedir.

-->