Betonarme Perde Duvar Kalıbı

Betonarme Perde Duvar Kalıbı

Betonarme Perde Duvar Kalıbı evvela,  her an ve her durumda tercih edilen bir alternatif değildir. Fakat Türkiye’de yükselti ve engebeler oldukça fazla olduğu için inşaat ve şantiyelerde kimi risk ve tehlikeler oluşmaktadır. Bundan dolayı, perde kalıbı,  son yönetmelik gereğince artık tüm inşaatlarda bulunmak zorunda olan taşıyıcı yapı elemanlarındandır.

Betonarme Perde Duvar Kalıbı  oldukça dayanıklıdır. İnşaatları dış etkilerden koruyan çevre perde duvar çalışmaları gerçekleştirilir. Bundan sonra yapının toprak ile temasını kesmek üzere mantolama nem izolasyon yapılır. Böylece, yapının ve çevrenin güvenliği sağlanır. Perde Duvar veya Perde Kalıbı olarak bilinen bu sistemler düşük maliyetlidir ve çok iyi bir koruma sağlar.

Betonarme Perde Duvar Kalıbı Avantajları

Perde duvarlar binalara esas olarak üç avantaj sağlar.

Perde kalıbının ana işlevi, yatay yükleri taşımak ve binanın yatay ötelenmesini sınırlandırmaktır. Perde Kalıbı bundan dolayı sünek olacak biçimde ayarlanır. Bunlar bu konuda profesyonel olan kişilerce yapılabilir.

Betonarme Perde Duvar Kalıbı
Betonarme Perde Duvar Kalıbı

Sistemin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilir ya da firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Raylı Tırmanır Kalıp

Perde Kalıbı Yapılışı

Perde Duvar Kalıbının yapımı kolaydır ama farklı detaylar bulunmaktadır. Kolon Kalıp sistemindeki gibi Perde Kalıbı atılır iken insan gücü kullanılmamaktadır. Fakat Perde Kalıp Montajı yapılır iken bu sahada profesyonel olanlar işlemi gerçekleştirmelidir. Bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenmek üzere firmamızı arayabilirsiniz, Projelendirme ekiplerimizden en uygun fiyat ile faydalanabilirsiniz.

Merdiven Duvar Kalıbı

Perde Kalıp sistemi, aynı zamanda Merdiven Kalıp şeklinde de bilinir. Merdiven Kalıpların Çakımı betonarme perde duvar hesabından sonra sistemlerde herhangi bir sıkıntı çıkmaması durumunda uygulanabilir.

Perde Duvar Temeli atılmaya başlanır ve duvar için Perde Boyutlandırma işlemi uygulanır. Perde Duvar Kalıbı tespit edilen ölçülere uygun olarak hazırlanır ve beton dökülmeye başlanır. Kalıp içerisindeki betonun kurumasının ardından yine uzman kişiler tarafından Kalıp Sökümü gerçekleştirilir.

Betonarme kalıp sistemlerimi hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için Gürbüz İskele ile iletişime geçebilirsiniz. Avrupa ve Orta Doğu bölgesinden irtibat kurmak istiyorsanız telefon numaramızı iletişim formlarından bize iletmeniz durumunda müşteri temsilcimiz sizi arayacaktır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Şimdi Ara! | Bize Hemen Ulaşın