Cup Lock iskele Sistemleri

Cup Lock iskele Sistemleri

Cup Lock iskele sistemleri inşaat alanlarında çalışanların güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla geliştirilen güvenlik sistemleri arasındadır. Son yıllarda ekonomik fiyatlandırmaları ile en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan cup lock iskele sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cup Lock iskele sistemleri Ankara ve İstanbul gibi metropoller başta olmak üzere ülke genelinde son derece sık talep edilmektedir. Cup lock iskele nedir? Kiriş ve döşemelerin altında kullanılan bir tür taşıyıcı sistem olarak bilinmektedir. Cephe iskelesi olarak da kullanılabilen bu dayanıklı sistemler sayesinde inşaat işlerinde çalışanların güvenliğini etkili bir şekilde sağlamak mümkündür.

Cup Lock Kalıp Altı İskele Sistemleri

Cup lock tipi kalıp altı iskeleler, tüm döşeme sistemlerinde kullanılabilmektedir. Kurulumu ve depolanması kolay, taşıma kapasitesi yüksektir. Farklı projelerde rahatlıkla kullanılabilirler. Pek çok firma veya işletme tarafından yüksek oranlarda talep edilmektedir. Cup lock iskele hesabı nasıl yapılır?

Ölçüler projelere göre özelleştirilebilse de dikey öğelerde 50 veya 100’er cm aralıklarla çanaklar yer almaktadır. Böylelikle yatay bağlantı bölgeleri için seçenekler çoğalmaktadır. Günümüzde cup lock iskeleler üzerine hizmet veren ve bu alanda son derece tecrübeli olan Gürbüz iskele ile en modern ve en gelişmiş teknolojilerle hazırlanan cup lock sistemlere sahip olabilirsiniz.

İsteğe bağlı olarak galvaniz de yapılabilen cup lock iskeleler hakkında daha detaylı bilgi almak için Gürbüz İskele’yi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kiralık iskele ve diğer tüm inşaat ihtiyaçlarınız için bizi arayabilirsiniz.

Cup Lock iskele Sistemleri

Cup Lock İskele Sistemleri Fiyatları

Cup lock gibi güvenlikli sistemler haricinde de pek çok iskele ve kalıp sistemleri mevcuttur. Bunların bir kısmı aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Dış cephe iskele
  • Merdiven iskelesi
  • Kovanlı iskele
  • Tırmanır kalıp sistemi
  • Kolon kalıpları
  • Masa tipi iskele
  • H tipi iskele

H tipi iskele nedir? Yatay, dikey veya diyagonal parçalardan oluşan; iç ve dış cephelerdeki sıva ve duvar yapımı gibi işlerde kullanılan bir platformdur. Cup lock iskeleler ise fincan iskele olarak bilinirler. Yatay ve dikey (düşey) elemanlardan oluşurlar. Cup lock iskele taşıma kapasitesi yaklaşık 6 tondur. Cup lock İskele kurulumu aşamaları şu şekilde özetlenebilir:

  • Yüzeye alt ayar milleri yerleştirilir ve dikey öğelerin montajı yapılır.
  • Dikey öğelerin aralarına yerleştirilen yatay borular vasıtasıyla kilitleme mekanizması harekete geçirilir.
  • Üst ayar milleri ile dikey öğelerin montajı yapılır ve sistemin üst yapısı oluşturulur.
-->