Endüstriyel Perde ve Kolon Kalıpları

Endüstriyel perde ve kolon kalıpları konut inşaatlarında, istinat duvarlarında, yüksek yapılarda, köprü ve viyadük ayaklarında kullanılabilen; güvenli ve ekonomik seçenekler sunan sistemlerdir. Bu sistemler, istenilen ölçülere uygun olarak kolayca hazırlanabilmektedir.

Endüstriyel perde ve kolon kalıpları nedir? Yapı ve inşaat sektörlerinde sıklıkla tercih edilen pratik sistemlerdir. Bütçe dostu bu sistemler malzeme israfını önleyebilmektedir. Kalıp yüzeyi geniş ve düz olduğu için pürüzsüz bir beton kalıbı elde edilir. Kolon kalıplarınızı tamamen ihtiyaçlarınıza hitap edecek şekilde oluşturabilirsiniz.

Endüstriyel Perde ve Kolon Kalıpları Fiyatları

Ahşap kirişli endüstriyel perde kolon kalıpları, çağımızda en yaygın olarak kullanılan kalıp sistemidir. Bir projede kullanılan kalıp sisteminin başka bir projeye uyum sağlaması oldukça kolaydır. Sistem, farklı beton basınçlarına göre tasarlanabilmektedir.

  • İstinat duvarları
  • Endüstriyel yapılar
  • Konutlar
  • Köprü ve viyadük ayakları

Başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilmektedir. Ahşap kirişli kalıp sistemi; plywood, çelik kuşak ve H20 ahşap kiriş olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. İtme ve çekme özelliğine sahip payandalar ile kalıp, teraziye alınmaktadır. Beton basıncı; Tie-Rod somunu, Tie-Rod mili ve çelik kuşaklar ile karşılanmaktadır.

Tasarımlarımızda, perdelerde 50 kN/m², kolonlarda ise 90 kN/m² taze beton basıncı dikkate alınmaktadır. Pano ebatları büyüdükçe, kalıp sirkülasyon hızı artmaktadır. Kalıp yüzeyi geniş ve düz olduğu için pürüzsüz bir beton yüzeyi elde edilmektedir.

Rezervasyon elemanları ile özel kesitli veya dairesel kolon kalıpları oluşturmak mümkündür. Az işçilik ile düzgün ve kaliteli yüzeyler elde edilebilmektedir. Üretimlerini titizlikle gerçekleştirdiğimiz endüstriyel perde ile kolon kalıpları fiyatları hakkında güncel bilgiler için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Endüstriyel Perde ve Kolon Kalıpları

Modüler Kalıp Sistemleri

Modüllerin kolaylıkla montajlanarak bir araya getirilmesi ile oluşan kalıp sistemleridir. Modüler sistemler hafif olmaları ve kolay uygulanabilmeleri ile öne çıkmaktadır. Düşey taşıyıcı sistemlerin ve temellerin üretiminde kullanılabilmektedir. Çalışılan zeminin düz ya da eğimli olması fark etmemektedir.

Saç panolar hem kolon hem de perde üretimine olanak tanımaktadır. Ayaklı saç panel sistemleri, üzerlerinde yer alan bağlantı delikleri aracılığıyla farklı ölçülerde dikdörtgen veya kare kolon olarak tercih edilebilmektedir. Saç panolar, kalıp uygulama planında yer alan ölçülerle olmak koşuluyla uygulama sahasına taşınabilmektedir. Taşınan panolar, pano kilitleri kullanılarak birbirlerine eklenebilmektedir.

Endüstriyel Perde ve Kolon Kalıpları

Endüstriyel Kalıp Nedir?

Endüstriyel kalıp sistemleri, bir vinç ile kolaylıkla taşınabilmektedir. Ahşap kirişler ve çelik kuşak öğelerinin uyarlanması sonucunda farklı dayanıklılık seviyelerinde panolar elde edilebilmektedir. İşin başlarında oluşturulan pano, iş bitene kadar demonte işlemine gerek olmadan kullanılabilmektedir.

Kalıp sistemleri ile düz, açılı ya da dairesel perdeler dökülebilir. Endüstriyel kolon kalıpları çalışma konsolu ile emniyetli ve pratik bir şekilde beton dökümü sağlanabilir. Sistem, kalıp projelerinize göre firmamız tarafından tasarlanmaktadır.

Üretimlerimizde otomatik gaz altı kaynak makineleri kullanılmaktadır. Sistem özel antipas boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanabilmektedir. Ahşap kirişli kalıp, farklı projelere ve dayanımlara göre uyarlanabilen esnek bir sistemdir. Aynı parçaları kullanarak farklı projelerinizi çözmek mümkündür.

-->