Hesaplı İş Güvenliği Çözümleri

Hesaplı İş Güvenliği Çözümleri

Hesaplı iş güvenliği çözümleri bugün pek çok inşaat firmasının üzerinde önemle durduğu konulardan biridir. Hem inşaatlarının hem de inşaatlarında çalışan işçilerin güvenliğini tam anlamıyla sağlamak isteyen inşaat sahipleri, bu nedenle günümüzde farklı iş güvenliği çözümleri sağlayan firmaları araştırmaktadır.

Hesaplı iş güvenliği çözümleri konusunda müşteri memnuniyetine büyük önem veren Gürbüz İskele, iskele kalıp sistemleri ve kalıp altı sistemleri gibi farklı pek çok alanda, sağladığı güvenlik sistemleri ile inşaat firması sahiplerine arzu ettikleri güvenli çözümleri sağlamaktadır. Güvenlik, vakit kaybedilmeden ilgili önlemlerin alınması gerektiği, şansa bırakılamayacak bir alandır.

Kaliteli ve Hesaplı İş Güvenliği Çözümleri

İş güvenliği konusu inşaat, taş ocağı, maden ocağı gibi alanlar başta olmak üzere pek çok sektörde son derece önemlidir. Firma yetkilileri, hukuki açıdan çalışanlarının güvenliğini sağlamak zorundadır. İş ve işçi güvenliğinin sağlanması hem insan sağlığının hem de çalışmaların sekteye uğramamasının teminatıdır.

İş Kanunu’nun 82. Maddesi, kısaca isg olarak anılan iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yasal konuları düzenlemektedir. Tüm işletmeler bu kanuna uymak zorundadır. Bu alanda eğitim alan ve ilgili sınavları geçen kişiler, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı veya kısaca isg uzmanı olarak görev yapmaktadırlar. Uzmanlar pek çok iş sahasında görevlendirilmektedir.

Gürbüz iskele, güvenlikli sistemlerin üretiminde oldukça deneyimlidir. Ayrıca sunmuş olduğu hesaplı iş güvenliği çözümleri arasında danışmanlık hizmetleri de yer almaktadır.

Hesaplı İş Güvenliği Çözümleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Çözümleri

İsg uzmanları, bir iş yerinin alması gereken önlemleri ve işçilerin sağlığını yakından takip eder. Bu konudaki önerileri sunar ve gerekli tedbirlerin alınmasını koordine eder. Örneğin bazı sektörlerde çalışanların koruyucu ekipman kullanması gerekmektedir. Çalışma sahasına tedbirsiz girmenin tehlikeli olduğu hallerde uyarı levhası gibi temel önlemler dahi insan sağlığı açısından önemlidir.

Çalışma sahalarında kullanılacak tüm ekipmanların ve buradaki tüm süreçlerin, iş sağlığını tehlikeye atabilecek tüm faktörlerden temizlenmesi gerekmektedir. Gerekli önlemlerin alınması ve önemli bir iş kazasının yaşanmaması, işletmelerin prestiji, çalışanların firmaya duyduğu güven ve işin devamlılığı açısından da önemlidir.

İş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesi halinde işçi de işveren de kazanır. İş kazaları neticesinde çalışanlar,

  • Yaralanabilir,
  • Hayatını kaybedebilir.
  • Geçici veya kalıcı olarak engelli durumuna düşebilir.
  • Psikolojik sorunlar yaşayabilir.
  • Belli bir süreliğine iş yapamaz hale gelebilir.
  • Çalıştıkları işletmeye yönelik güven kaybı yaşayabilir.
-->