İş Güvenliği Çözümleri

İş Güvenliği Çözümleri

İş güvenliği çözümleri iş sahalarında meydana gelebilecek olası kazalara karşı tedbirlerin alınmasını sağlamaktadır. Özellikle de yapı, inşaat ve madencilik gibi riskli sektörlerde iş sağlığı, son derece dikkat gösterilmesi gereken bir konu olarak öne çıkmaktadır.

İş güvenliği çözümleri nedir? Çözümler, iş sahasına göre özelleşebilmektedir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların farklı ihtiyaçları olabilmektedir. Örneğin inşaat sektörü için güvenlikli iskele sistemleri bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Tüm çalışanlar, yasalar gereği iş sağlığı ve güvenliği alanında bilgilendirilmektedir. Bu anlamda hem işverenin hem de işçilerin çeşitli sorumlulukları bulunmaktadır.

Doğru İş Güvenliği Çözümleri

İş güvenliği alanındaki en doğru ve en uygun maliyetli çözümler için alanında uzmanlaşmış bir firmadan danışmanlık almanız önerilmektedir. Gürbüz İskele, yapı ve inşaat sektörlerinde faaliyet göstermekte ve sektördeki firmalara danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Tarafımızca üretimi gerçekleştirilen iskele ve kalıp sistemleri, belli standartlar gözetilerek tasarlanmaktadır.

Kısaca İSG olarak bilinen iş sağlığı ve güvenliğinin esasları, 6331 sayılı Kanun ile düzenlenmiştir. İlgili pek çok yönetmelik ve düzenleme de bu kanun temel alınarak yapılmıştır. Peki İSG çözümlerinden yararlanmanın avantajları nelerdir?

 • Hem çalışanların hem de çalışma sahasının zarar görme ihtimali en aza indirilir.
 • Firmanın güvenilirliği ve kurumsal itibarı olumlu etkilenir.
 • 6331 sayılı Kanun’dan doğan yasal bir zorunluluk yerine getirilmiş olur.
 • İş verimliliği artar.
 • Meslek hastalıklarının görülme oranı azalır.
 • Kişisel ve ulusal sağlık giderleri azalır.
İş Güvenliği Çözümleri

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Neler Yapılmalı?

İSG alanında yasal mevzuata uyulmalı ve iş sahası için gereken tedbirler alınmalıdır. Bu alanda verilen eğitimlerde; yasal bilgiler, kaza sebepleri, çalışanın sorumlulukları, yangın sebepleri gibi konular işlenmektedir.

İş güvenliği uzmanı neler yapmalı? Olası risklerin değerlendirilmesinden, acil durumlarda yapılması gerekenlerin planlanmasına kadar pek çok konu iş güvenliği uzmanlarının çalışma alanına girer. Uzmanlar,

 • İş güvenliği hakkında eğitimler verir.
 • Risk değerlendirmesi yapar.
 • Ekip ile birlikte bir acil durum planı hazırlayabilir.
 • Çeşitli ortamlara özel çalışma şartlarını belirler. Parlayıcı veya patlayıcı maddelerin bulunduğu iş yerleri buna örnek olarak verilebilir.
 • Kimyasal maddeler ile çalışma koşullarını tespit eder.
 • Elektrik güvenliği hakkında çalışmalar yapar.
 • Yangın güvenliğini sağlar.

Doğru ve hesaplı İSG çözümleri hakkında detaylı bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Güvenliği Çözümleri

İnşaat Sektöründe İSG

İnşaat, madencilik, kimya gibi sektörler olası riskleriyle ön plana çıkmaktadır. İnşaat alanlarında ne yazık ki pek çok personel yaralanabilmekte veya hayatını kaybedebilmektedir. Bu tür olumsuzlukların eğer tedbirsizlikten kaynaklandığı tespit edilirse, işveren önemli cezalar alabilmektedir.

İskele ve kalıp sistemlerinin yoğun olarak kullanıldığı inşaat sektöründe “güvenlikli” sistemler tercih edilmelidir. Gürbüz İskele tarafından üretimi gerçekleştirilen bu sistemler, büyük bir titizlikle tasarlanmaktadır. Üretim sırasında her bir kata saç kalaslar eklenmektedir. Kapaklı merdivenler sayesinde, katlar arasındaki geçişin güvenliği sağlanmaktadır. TS-EN 12810 ve TS-EN 12811 standartları dikkate alınarak üretim gerçekleştirilmektedir.

Yönetmelikler; iskelelerin kurulumu, uygun iskelenin tasarlanması ve kullanılacak güvenlik sistemleri gibi hususları düzenlemektedir. Üretimlerimiz tüm bu kriterler dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca uzun ömürlü kullanımın sağlanması için dünya çapındaki standartlar da dikkate alınmaktadır.

-->